Radnički 1923 ubedljiv u susetu sa beogradskim srpskoligašem

Bez većih problema fudbaleri kragujevačkog prvoligaša savladali su beogradsku Lokomotivu u drugoj pripremnoj utakmici ove zime – 4:0 (2:0).

Kako pripreme odmiču, tako “crveni” sve više podižu formu. Najbolji dokaz za to je današnji susret sa beogradskim srpskoligašem, koga predvodi nekadašnji prvotimac Radničkog 1923 Aleksandar Stojmirović. Izabranici Darka Milisavljevića odigrali su u jakom ritmu svih devedeset minuta, uz dosta trčanja i sa konstantnim presingom na protivničkoj polovini terena, a sudeći po konačnom rezultatu ni strelci nisu zatajili.

Šef struke Kragujevčana pružio je priliku svim raspoloživim prvotimcima, uključujući tu i par momaka iz omladinskog pogona. Posebnu pažnju izazvao je debitantski nastup novajlije Nenada Radonjića, pridošlice iz lazarevačke Kolubare. Usled povreda izostali su levi bek Aleksandar Popović i prvi strelac ekipe Slađan Nikodijević, dok je Stevan Kovačević zbog povišene temperature morao da ostane kod kuće.

“Crveni” su ofanzivnim pristupom od samog starta utakmice doveli rivala u podređen položaj i nametnuli svoj ritam igre. Ipak, i pored terenske inicijative fudbaleri kragujevačkog tima su teško dolazili do prilike za gol, budući da se mlada ekipa beogradskog srpskoligaša umešno branila.

Zajednička fotografija fudbalera Radničkog 1923 i Lokomotive

Prva ozbiljnija prilika ukazala se mladom Maksimoviću u 15. minutu, kada je sa nekih desetak metara šutirao pravo pod prečku, ali je golman Lokomotive Tanić demonstrirao svoje kvalitete. Šest minuta kasnije beležimo i prvi pokušaj gostiju preko Radičanina, ali je Raičević bio oprezan.

U 23. minutu Ćirović se posle ubačene lopte od strane Varjačića našao usamljen na drugoj stativi, međutim, izostala je prava završnica.

Konačno je brana gostiju popustila u 25. minutu. Ognjen Ilić se izborio za loptu na protivničkoj polovini terena i nakon što je pronašao prostor za udarac smestio ju je u mrežu za vođstvo Radničkog 1923 od 1:0.

PODESIO NIŠAN: Dvostruki strelac Ognjen Ilić

Nije dugo prošlo pre nego što su “crveni” duplirali prednost. Igor Petrović je oborio Maksimovića u kaznenom prostoru svoje ekipe, tako da je sudija Filip Petronijević bez ikakve dileme pokazao na belu tačku. Upravo je Maksimović bio siguran egzekutor najstrože kazne, poslavši loptu u jednu, a golmana Lokomotive na drugu stranu.

U finišu prvog poluvremena mladi Petar Simović propustio je lepu šansu da se upiše u listu strelaca, a zatim je neposredno pred odlazak na odmor Ognjen Ilić igrao rukom u šesnaestercu svoje ekipe, tako da su gosti dobili priliku da sa bele tačke smanje zaostatak. Ipak, nameru Radojkovića pročitao je Lazar Raičević i uspeo da odbrani udarac sa jedanaest metara, pa su na odmor Kragujevčani otišli sa prednošću od dva gola.

NE DA SE NADMUDRITI: Lazar Raičević

U drugo poluvreme obe ekipe su ušle sa znatno izmenjenim sastavima u odnosu na prvi deo susreta. Darko Milisavljević je pri tom izvršio i promenu formacije, zaigravši sa četiri igrača u poslednjoj liniji.

Igrao se 60. minut kada je Ognjen Ilić svojim drugim pogotkom na utakmici povisio prednost Kragujevčana na 3:0.

Sedam minuta kasnije novajlija Radonjić, koji je danas često menjao pozicije i svojim kretnjama zbunjivao protivničke defanzivce, imao je lepu priliku da svoj debi u dresu kragujevačkog kluba kruniše pogotkom, ali je šutirao tik pored stative.

Konačan rezultat današnjeg susreta na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača” postavljen je u 84. minutu, kada je omladinac Cvetković zašao iza leđa odbrane Beograđana i matirao Tanića za 4:0.

ZAPEČATIO SUDBINU BEOGRAĐANA: Veljko Cvetković

Darko Milisavljević mogao je da bude zadovoljan angažovanošću svojih fudbalera koji su svih devedeset minuta odigrali u visokom ritmu.

– Ono što me najviše raduje, to je pristup obavezama od strane mojih momaka, kako na ovoj utakmici, tako i u proteklom periodu priprema. To je upravo ono na čemu najviše insistiramo – taj profesionalni odnos svakom treningu, svakoj utakmici. Iako su ovo pripremne utakmice, gde je rezultat u drugom planu, sigurno je da svaka pobeda prija, posebno jer na taj način ekipa stiče sigurnost i veru u svoje mogućnosti. Posebno sam zadovoljan nastupom četvorice momaka iz omladinskog pogona koji su priključeni prvom timu – ističe trener Kragujevčana.

Šef struke kluba sa “Čika Dače” osvrnuo se i na novajliju Nenada Radonjića, koji je ostavio prilično dobar utisak na premijeri.

– Sa Radonjićem dobijamo jednu novu dimenziju u igri. Nadam se da će svojim fudbalskim i ljudskim kvalitetima pomoći ovoj ekipi u nastavku sezone – dodao je Milisavljević.

ZAPAŽEN NA DEBIJU: Nenad Radonjić

RADNIČKI 1923 – LOKOMOTIVA 4:0 (2:0)

Prvi pomoćni teren stadiona “Čika Dača”

Gledalaca: 100
Sudija:
Filip Petronijević (Kragujevac)
Pomoćnici: Andrea Milošević, Marija Jovanović (takođe iz Kragujevca)
Strelci: Ilić u 25. i 60, Maksimović u 34. (jedanaesterac) i Cvetković u 84. minutu za Radnički 1923

RADNIČKI 1923: Raičević, Petrović, Zdravković, Filipović, Varjačić, Mijatović, Vidović, Ćirović, Ilić, Maksimović, Simović. Igrali su još: Savić, Rađen, Aleksijević, Grbović, Todorović, Cvetković, Radonjić, Pavlović i Milošević.

LOKOMOTIVA: Tanić, Radičanin, Milutinović, Igor Petrović, Isailović, Radojković, Ivan Petrović, Lazarević, Đokić, Veselinović, Radić. Igrali su još: Ilijev, Đukanović, Stevanović, Matić, Miketić, Relić, Novitović, L. Ilić, Aleksovski i M. Ilić.

Narednu proveru fudbaleri Radničkog 1923 imaće u sredu, 5. februara, protiv Jagodine. Početak utakmice predviđen je za 14 časova.