Posle tri kola na čelu tabele

Fudbaleri Radničkog su danas savladali ekipu Srema, rezultatom 2:1, i tako se popeli na prvo mesto na tabeli koje dele sa ekipom Teleoptika. Od početka Radnički je krenuo sa ofanzivnom igrom i napadima po levoj strani preko odličnog Karamatića. Napadi su se samo nizali, ali je falio završni udarac i bilo je samo pitanje vremena kada će Radnički povesti. U 16. minutu, Ristić izvodi slobodan udarac sa desne strane i ubacuje loptu u kazneni prostor Srema, Maksimović je bio najviši u skoku, i to je 1:0 za Radnički. Nakon što su poveli, naši igrači su krenuli sa još ofanzivnijom igrom i pokušali su da što pre povećaju vođstvo, a najbolju priliku za to imao je Krmar u 24. minutu kada ga je bio sam ispred golmana, nakon što ga je Spalević proigrao, ali je loše zahvatio loptu pa je ona otišla preko gola. Prvu priliku na meču igrači Srema imali su u 35. minutu kada je Milosavljević šutirao sa 25 metara, ali je Đogatović odbranio taj udarac. Do kraja prvog poluvremena borba se uglavnom vodila na sredini terena, a poslednju priliku u prvom poluvremnu Radnički je imao u 45. minutu kada je Petrović izveo korner, a Milošević je sjajnim udarcem glavom matirao golmana Srema, pa je Radnički na pauzu otišao sa dva gola prednosti.

Milošević postiže drugi gol za Radnički

U drugom poluvremenu igrači Radničkog su usporili sa igrom, i nisu uspevali da stvore neke ozbiljnije šanse kako bi ugrozili gol protivnika. Trener Radničkog, Vlado Čapljić, je pokušao da ubrza igru kada je umornog Maksimovića, zamenio Kostićem u 66. minutu, ali je i dalje falio završi pas u igri Radničkog. Gostujuća ekipa je pružila mnogo bolju igru u drugom poluvremenu, Šarac je imao priliku da smanji prednost Radničkog u 65. minutu kada je natrčao na odbijenu loptu, ali je šutirao preko gola. Ono što nije uspeo Šarac, uspeo je Živković u 79. minutu, kada je savladao Đogatovića i tako smanjio prednost Radničkog. Primljeni gol je poremetio igrače Radničkog i uveo je nervozu u igru, a kontakt golmana Srema sa Spalevićem, glavni sudija je ocenio kao faul Spalevića, kome je dao drugi žuti i crveni karton, pa je poslednjih 5 minuta meča Radnički ušao sa igračem manje. Srećom po nas, ekipa Srema nije uspela da iskoristi igrača više na terenu, pa se utakmica završila rezultatom 2:1 i Radnički je došao na deobu prvog mesta sa Teleoptikom.

Radnički 1923 – Srem  2:1 (2:0)

Stadion: Čika Dača.
Gledalaca: oko 2000.
Gl. sudija: Stoilković Igor (Beograd)
Strelci: 1:0. Maksimović 16′, 2:0. Milošević 45′, 2:1. Živković 80′.
Igrač utakmice: Stefan Petrović (Radnički 1923)
Žuti kartoni: Krmar, Spalević, Petrović (Radnički), Stanković, Zec (Srem).
Crveni karton: Spalević 83′.

Radnički: Đogatović, Božović, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Petrović (Lepović), Karamatić (Varjačić), Krmar, Maksimović (Kostić), Spalević.

Srem: Bajić, Milosavljević, Srećković (Zec), Tatomirović, Radunović, Stanković, Janković, Kauizi (Stanojević), Šarac, Sovil (Nikolić)j, Živković.

– Mislim da smo pružili jako dobru partiju protiv odlične ekipe Srema, na vreme smo postigli golove. Mislim da smo mogl i ubedljivije da slavimo, jako mi je krivo zbog moje propuštene šanse da povećam rezultat, ali sve u svemu odlična partija. Nastavljamo u istom ritmu, i u Zrenjanin idemo po nova 3 boda, i nadam se da ćemo uspeti u našem cilju, a to je ulazak u viši rangizjavio je Igor Krmar.

– Najvažnije je da smo osvojili 3 boda, i sa 7 bodova iz 3 utakmice mislim da smo ispunili neki početni cilj. Prvo poluvreme smo odigrali na visokom nivou, postigli smo lepu rezultatsku prednost, a onda smo u drugom poluvremnu popustili iz nepoznatih razloga. Mislim da smo ostali dužni publici za igru u drugom poluvremenu. Srećom veoma dobra ekipa Srema nije uspela to da iskoristi i uspeli smo da osvojimo nova 3 boda. Nadam se da će ovi rezultati doprineti da na sledećim utakmicama bude više publike, i da će navijači imati priliku da gledaju jos lepši fudbal – izjavio je kapiten Radničkog, Željko Milošević.

Naredne nedelje fudbaleri Radničkog u okviru 4.kola gostuju u Zrenjaninu, protiv ekipe Banata.

Izvor: zvanični sajt kluba, kgsport