Radnički 1923 pobedio Borac u „generalki“

Fudbaleri Radničkog 1923 uspešno su položili poslednji test pred start nove sezone u Prvoj ligi Srbije. „Crveni“ su danas na glavnom terenu stadiona „Čika Dača“ pobedili čačanski Borac sa 2:1 (2:1) i pokazali da spremno dočekuju početak trke za bodove.

Današnji duel na „Čika Dači“ obeležile su dve premijere. Naime, izabranici Dejana Nikolića danas su po prvi put istrčali na teren u novoj garnituri dresova poznatog brenda „Jako“, a pored toga kragujevačka publika mogla je premijerno da vidi na delu najnovije i verovatno najzvučnije pojačanje Radničkog u ovom prelaznom roku, napadača Slađana Nikodijevića.

Što se same utakmice tiče, sve iole vredno pažnje zbilo se u prvih 45 minuta susreta, kada su i „pala“ sva tri gola.

Čačani su poveli, ali su potom u kratkom intervalu primili dva gola

Na prvo uzbuđenje čekalo se do 12. minuta, kada je Maksimović uhvatio volej sa nekih 14-15 metara, a golman Borca Mišić izbacio loptu u korner.

Tri minuta kasnije šok za domaćina. Iz prve ozbiljnije prilike na utakmici Čačani su stigli do vođstva preko azijskog internacionalca Ćuna, koji je iskoristio indolentnost odbrane Radničkog i prevario Raičevića.

Bio je to znak da izabranici Dejana Nikolića podignu intezitet igre i još odlučnije krenu ka golu svog rivala.

Ognjen Ilić imao je dobru priliku da svom timu donese ekspresno izjednačenje

Tako je u 16. minutu Ognjen Ilić uputio dobar udarac sa ivice kaznenog prostora, koji je završio tik pored leve stative, da bi u 21. minutu Stevan Kovačević iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara gađao rašlje gola Čačana, ali je Saša Mišić iskazao zavidne golmanske kvalitete i efektnom paradom skrenuo loptu u korner.

Igrao se 30. minut kada je Kovačević izveo korner, golman Mišić je pokušao da izboksuje loptu, ali se ona na njegovu nesreću odbila do Zdravkovića, koji je elegantnim udarcem pogodio nebranjenu mrežu za izjednačenje – 1:1.

Samo dva minuta kasnije usledio je totalni preokret posle munjevite kontre koju je povukao Maksimović, nastavio Todorović, a pogotkom završio Velimir Popović.

Stefan Filipović (35) u duelu sa golmanom Borca Mišićem

Bio je to ujedno i poslednji detalj vredan pažnje na današnjem susretu. U drugom poluvremenu treneri oba tima izmenjali su postave, kako bi ravnomerno raspodelili minutažu svim raspoloživim igračima.

Nažalost, ni ova utakmica nije mogla da prođe bez peha po Kragujevčane. Ovoga puta „stradao“ je Željko Žerađanin, koji je zbog bola u zadnjoj loži bio prinuđen da napusti teren pre vremena, a dalji pregledi pokazaće stepen ozbiljnosti njegove povrede.

Dejan Nikolić smatra da njegova ekipa ima još prostora za napredak

Trener kragujevačkog prvoligaša Dejan Nikolić je u par rečenica sublimirao utiske nakon generalne probe sa Čačanima:

– Današnja utakmica pokazala je kako neke naše kvalitete, tako i izvesne slabosti, koje ćemo pokušati da otklonimo. Evidentno je da ima prostora za određeni pomak u igri, posebno u fazi napada, ali generalno verujem da ova ekipa ima potencijal da odigra značajniju ulogu u predstojećem prvenstvu. – rekao je Nikolić.

RADNIČKI 1923 – BORAC 2:1 (2:1)

Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 150
Sudija: Bojana Nikolić (Kragujevac)
Strelci: Zdravković u 30. i V. Popović u 32. minutu za Radnički 1923, a Ćun u 15. minutu za Borac

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, A. Popović, Petrović, Filipović, Zdravković, Kovačević, Maksimović, Todorović, Ilić, V. Popović. Igrali su još: Rađen, Aleksijević, Milenković, Vidović, Grbović, Žerađanin i Nikodijević.

BORAC: Mišić, Filipović, Vasilić, Tasić, Zoćević, Ki, Urošević, Lazović, Fićović, Bogićević, Ćun. Igrali su još: Drašković, Ostojić, Božović, Obradović, Šutić, Milekić, Ilić, Milovanović, Radosavljević i Vulović.

Do početka nove sezone i utakmice sa pirotskim Radničkim na „Čika Dači“ ostalo je još tačno sedam dana. To je sasvim dovoljan vremenski period da stručni štab kragujevačkog prvoligaša pronađe dobitnu kombinaciju za premijeru sa Piroćancima naredne subote.