Spalević presudio i čarapanima

U 5.kolu Prve lige Srbije fudbaleri Radničkog 1923 danas su pobedili ekipu kruševačkog Napretka sa 4:2, poluvreme 2:1. Utakmica u kojoj nije prikazan lep fudbal, ali efikasna sa puno golova u kojima su uživali malobrojni gledaoci. Ono što je najbitnije da su osvojena sva tri boda i da se ekipa vratila posle nesrećnog poraza u Zrenjaninu.

Radnički 1923 – Napredak   4:2 (2:1)

Stadion: “Čika Dača“.
Gledalaca: 1000.
Glavni sudija: Radovan Ćeramilac (Beograd)
Pomoćni sudija: Bojan Stanojević, Željko Mohora (Beograd)
Žuti kartoni: Lepović, Milošević, Nedović (Radnički 1923), Petrović, Petronijević, Radosavljević (Napredak)
Strelci: 1:0. Vidić 31′, 1:1. Petrović 34′, 2:1. Lepović 41′, 2:2. Jugović 63′, 3:2. Spalević 73′ 4:2. Spalević 90′.
Igrač utakmice: Darko Spalević.

RADNIČKI 1923: Đogatović, Karamatić, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Vidić (od 66′ Kostić), Lepović (od 73′ Radovanović), Petrović, Maksimović (od 46′ Spalević), Krmar.

NAPREDAK: Vasković, Gašić (od 46′ Milosavljević), Paunović, Milunović, Radosavljević, Punoševac, Jugović, Petrović (od 74′ Milošević), Petronijević, Tadić (od 46′ Marjanović), Projić.

Igra koju su danas prikazali novi prvoligaš i bivši superligaš nije bila lepa za oko, ali su malobrojni gledaoci na stadionu uživali u golovima, čak šest. Odbrane su danas bile loše na obe strane, ali najvažnija su tri osvojena boda. Radnički ovog puta nije krenuo silovito. Do 23. minuta igrao se nezanimljiv fudbal na sredini terena. Onda je Lazar Vidić posle dodavanja Petrovića sa leve strane šutirao i pogodio stativu golmana Vaskovića. Osam minuta kasnije Vidić se iskupio za promašaj. Sa 6 metara na precizno dodavanje Karamatića postiže pogodak i dovodi Radnički u prednost. Svega tri minuta trajala je radost kragujevčana. Igor Petrović posle jednog centaršuta najviše skače u petercu domaćina i poravnjava. Opet je Radnički dodao malo gas i posle jednog dodavanja Karamatića Lepović je sa ivice šesnaesterca rezantnim udarcem pogodio mrežu kruševljana. Rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu Spalević menja Maksimovića. Igrao se 51.minut kada je Spalević centrirao sa ivice kaznenog prostora a Vidić glavom lako promašio. U 60.minutu beležimo lepu akciju Lepovića koji šutira sa nekih 20 metara tik preko prečke. Još jednu grešku odbrane Radničkog u 62.minutu koristi Jugović da ponovo izjednači. I onda sledi pritsak kragujevčana. Nedović odlično asistira ka Spaleviću koji iskusno sa manje od 5 metara ubacuje loptu u gol za 3:2. I kad su svi na stadionu čekali kraj utakmice, odlična lopta u šesnaestercu ka Spaleviću koji se sam izborio za poziciju za udarac, doduše iskosa sa desne strane, ali jakim i preciznim šutem postavlja konačan rezultat.

Radnički već u nedelju gostuje. Protivnik će biti FK Dinamo iz Vranja. Rezultate današnjih utakmica možete pogledati ovde. >>>>