Radnički 1923 efikasan na premijeri

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedom su otvorili novu sezonu u Prvoj ligi Srbije. Ekipa trenera Dejana Nikolića danas je na „Čika Dači“ pružila efikasnu partiju protiv povratnika u prvoligaški rang takmičenja, ekipe Radničkog Pirota, i slavila sa ubedljivih 3:0 (1:0).

„Crveni“ su opravdali ulogu favorita protiv Piroćanaca, koji su se, istini za volju, predstavili u pozitivnom svetlu i pokazali da sigurno neće igrati epizodnu ulogu u ovogodišnjem takmičenju.

Trener Nikolić nije želeo puno da eksperimentiše, pa je na teren izveo identičan tim koji je počeo „generalku“ sa čačanskim Borcem pre sedam dana.

Sam početak susreta nagovestio je da će ovo biti vrlo sadržajna fudbalska predstava, kadra da zadovolji rafinirane ukuse kragujevačke publike. Domaća ekipa je od samog starta krenula ofanzivno ka golu rivala, koji nije ostajao dužan, pa je na terenu sve „pucalo“.

Već u 9. minutu Kragujevčani su imali idealnu poziciju da ugroze gol rivala, ali je Todorović u želji da nesebično uposli svoje saigrače pogrešio.

Imaće gosti iz Pirota razloga da žale za propuštenom prilikom u 12. minutu, kada je desni bek Vlajković idealno centrirao, a Radivojević šutirao glavom sa nekih 7-8 metara, međutim, Lazar Raičević fenomenalno je reagovao i panterskom intervencijom sprečio da lopta završi iza njegovih leđa.

Usledio je potom pokušaj glavom Velimira Popovića nakon kornera koji je izveo Kovačević, ali lopta je završila pored stative.

Velimir Popović propustio je priliku da se na zvaničnom debiju u dresu Radničkog 1923 upiše u strelce

Igrao se 21. minut kada je ekipa Radničkog 1923 postigla prvi gol u novoj sezoni. I to kakav! Toma Todorović je iz prekida ubacio loptu pred gol gostiju, tamo je odbrana Piroćanaca uspela da je izbije iz svog šesnaesterca, ali samo do Stevana Kovačevića, koji je prihvatio „bubamaru“ na nekih dvadesetak metara udaljenosti od gola, a onda „opalio“ levicom kao iz katapulta. Lopta je pogodila stativu i odbila se iza leđa gostujućeg čuvara mreže Šuljagića za prvu radost domaćih navijača u novoj sezoni.

Nakon što je protivnik „načet“, lakše se disalo. Nestao je psiholiški pritisak, pa su učenici Dejana Nikolića zaigrali znatno rasterećenije, što je rezultovalo novom prilikom za gol u 32. minutu. Todorović je nadmudrio dvojicu protivničkih igrača, a zatim poslao povratnu loptu ka Velimiru Popoviću, koji je šutirao snažno sa ivice šesnaesterca, ali istakao se Šuljagić.

Samo minut kasnije zaledila se krv u žilama pristalicama domaćeg tima, kada je Uroš Mirković skoro sa polovine terena pokušao da lobuje Lazara Raičevića, koji je krajnjim naporom ipak uspeo da interveniše i spreči izjednačenje.

Tako je prvo poluvreme okočano minimalnim vođstvom kragujevačkog prvoligaša, da bi u nastavku susreta gosti krenuli odlučnije ka golu Lazara Raičevića, u želji da što pre dođu do rezultatskog poravnanja.

Ipak, na prvu priliku u drugom poluvremenu čekalo se do 69. minuta, kada je Mančić ubacio loptu pred peterac Kragujevčana, gde je nastala velika gužva, a na kraju je sve raščistio Aleksandar Popović.

Četiri minuta kasnije još jedna, gotovo identična situacija pred golom „crvenih“. Strahinja Petrović je idealno centrirao sa leve strane na drugu stativu, a tamo je Mirković neometan zahvatio loptu i sa ivice peterca pogodio, srećom, samo spoljni deo mreže.

Kazna za ove promašaje Piroćance je stigla u samom finišu utakmice. Igrao se 84. minut kada je Todorović preciznom dijagonalom uposlio Varjačića, a on idealno centrirao ka novajliji Miodragu Milenkoviću, koji je udarcem sa desetak metara zatresao mrežu gostiju, dupliravši vođstvo svoje ekipe. Bila je to kontra za fudbalske udžbenike, koja je pokazala da će Kragujevčani u novoj sezoni biti izuzetno opasni u brzoj tranziciji iz odbrane u napad.

Aleksandar Varjačić je sa dve asistencije dao značajan doprinos pobedi „crvenih“

A onda je u 89. minutu došao šlag na tortu. Slađan Nikodijević je samo jednim potezom pokazao da nije bez razloga najavljen kao kapitalno pojačanje Radničkog 1923 za novu sezonu. Iskusni golgeter je iskoristio još jedan odličan centaršut Varjačića i snažnim udarcem glavom sa 14-15 metara poslao loptu u donji desni ugao. Dokaz klase i jasan pokazatelj da je kragujevački klub u potpunosti pogodio sa pojačanjem na poziciji centralnog napadača.

Ubrzo nakon trećeg gola „crvenih“, sudija Stanko Ostraćanin iz Kraljeva je odsvirao kraj susreta, a kragujevačka publika je zadovoljna viđenim napustila tribine stadiona „Čika Dača“.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (PIROT) 3:0 (1:0)

„Čika Dača“
Gledalaca: 1 000
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)
Pomoćnici: Milan Pešović (Kraljevo), Milorad Jovanović (Ljig)
Strelci: Kovačević u 21, Milenković u 84. i Nikodijević u 89. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: A. Popović, Petrović (Radnički 1923), Milenković, Pobulić (Radnički)

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, A. Popović, Petrović, Filipović, Zdravković, Kovačević, Maksimović (od 72. Milenković), Todorović, Ilić (od 57. Ćirović), V. Popović (od 54. Nikodijević).

RADNIČKI (PIROT): Šuljagić, Vlajković, Mančić, Dojkić, Radivojević, Spasić (od 16. Mirković), Marković, Kostić Milutinović (od 63. Petrović), Milenković, Pobulić, Spasojević (od 71. Tolić).

U narednom kolu fudbalere Radničkog 1923 očekuje gostovanje u Novom Sadu još jednom novajliji u ligi, ekipi Kabela.