Rađen matirao „gumare“

Pogotkom Nikole Rađena, fudbaleri Radničkog 1923 došli su do dragocena tri boda na gostovanju kruševačkom Trajalu, u poslednjoj utakmici 25. kola Prve lige Srbije – 1:0 (1:0). Kragujevčani su ovim trijumfom na najlepši mogući način čestitali svojim vernim navijačima “Crvenim đavolima” 31. rođendan.

Očekivano, duel kragujevačkog i kruševačkog prvoligaša doneo je jednu otvorenu i borbenu utakmicu, u kojoj se rivali nisu štedeli tokom svih devedeset minuta. Iako je domaćin češće napadao, naročito u prvih 45 minuta, “crveni” su jednu od prvih većih prilika na utakmici uspeli da pretvore u vođstvo, koje su sačuvali do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Trener Radničkog 1923 Darko Milisavljević danas nije mogao da računa na Lazara Petrovića, Stefana Filipovića i Slađana Nikodijevića, koji su zbog kartona bili prinuđeni da propuste gostovanje u Lazerevom gradu.

Šansu su tako dobili igrači sa manjom minutažom u prethodnom delu sezone, a najbolje ju je iskoristio defanzivac Nikola Rađen, koji je postigao odlučujući pogodak na stadionu pod Bagdalom. Bilo je to u 10. minutu, kada je posle udarca Stevana Kovačevića sa nekih 14 metara, golman Trajala Elesin kratko odbio loptu, a Rađen se našao na pravom mestu i doveo svoj tim u vođstvo.

Nakon početnog vođstva Kragujevčana, domaćin, kome su bodovi bili preko potrebni kako bi ostao u konkurenciji za plej-of, krenuo je sa još žešćim atacima, u želji da što pre dođe do izjednačujućeg pogotka.

U 18. minutu, posle akcije po desnoj strani, Milošević je “zavrnuo” loptu ka Ivici Jovanoviću, ali je najboljeg strelca Trajala u poslednjem trenutku izblokirao Rađen.

Deset minuta kasnije još jedna kolosalna prilika za popularne “gumare”. Nakon kornera koji je izveo Milošević, Gogić je šutirao glavom, ali se na samoj gol liniji isprečio Uroš Aleksijević i sprečio gotovo izvesno izjednačenje.

Požrtvovani Uroš Aleksijević (crveni dres) sprečio je izjednačenje u 28. minutu

Posle dosta dinamičnog prvog poluvremena, u nastavku susreta je intezitet igre pomalo opao. Trajal je i dalje atakovao, ali ti napadi nisu bili onako ozbiljni, kao što je to bio slučaj u prvih 45 minuta.

Imali su Kragujevčani lepu priliku da u 70. minutu osiguraju trijumf pod Bagdalom. Maksimović je uputio povratnu loptu do Vladimira Ćirovića, koji se našao u izglednoj poziciji, ali je njegov udarac izblokirao jedan od defanzivaca domaćeg tima, tako da je Radnički 1923 od svega dobio samo korner.

Četiri minuta kasnije Gogić je uputio oštar udarac sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta prohujala preko gola. Imali su gosti u samom finišu još jednu dobru situaciju pred golom Kragujevčana, ali nisu uspeli da je materijalizuju, tako da je utakmica na stadionu “Mladost” okončana minimalnim trijumfom prvoligaša iz srca Šumadije.

Fudbaleri Radničkog 1923 podelili su radost posle trijumfa sa svojim vernim navijačima „Crvenim đavolima“

Kragujevački tim je ovom pobedom došao do važnih bodova u trci za plej-of. Ekipa trenera Darka Milisavljevića sada zauzima deveto mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i osmoplasirani Dinamo iz Vranja – 34.

Priliku da potvrde dobro izdanje iz Kruševca “crveni” će imati već u nedelju, kada će u okviru 26. kola ugostiti Kolubaru iz Lazarevca.

TRAJAL – RADNIČKI 1923 0:1 (0:1)