Prvo poluvreme protiv Kraljevčana recept za proleće (FOTO)

dragan-milovanovic

U generalnoj probi pred nastavak takmičenja u Jelen Super ligi, fudbaleri Radničkog danas su na svom „Čika Dači“ savladali Slogu iz Kraljeva sa minimalnih 1:0 (1:0), golom Dragana Milovanovića u 25. minutu.

I pored pobede, fudbaleri Radničkog nisu pružili svojim simpatizerima puno razloga za optimizam pred nastavak prvenstvene trke, u kojoj Kragujevčane očekuje grčevita borba za opstanak. Istina, „Đavoli“ su u prvom poluvremenu delovali i više nego solidno, uz konstantan presing na protivničkoj polovini, ali je u drugih 45 minuta ekipa iz Kraljeva, koja trenutno drži „fenjer“ u Prvoj ligi Srbije, bila znatno konkretnija i u potpunosti potisnula domaći tim.

fk-radnicki-2015

Prvi pokušaj na meču viđen je u 20. minutu, kada se mladi Urošević našao u prilici, a odmah potom u šansi je bio i iskusni Vusljanin, ali je golman Sloge Pantović bio brži.

U 22. minutu kolosalna šansa za Rosića, koji se nakon jednog prekida našao u izglednoj situaciji da svoj tim dovede u vođstvo, ali je šutirao pored gola.

Tri minuta kasnije Radnički stiže do gola. Jašić je prošao po levoj strani, prebacio loptu sa leve na desnu nogu i centrirao pravo na glavu Milovanoviću, koji je preciznim udarcem doveo svoj tim u vođstvo – 1:0.

conka

U 30. minutu Urošević je pokušao iz slobodnog udarca, ali je pogodio spoljni deo mreže. U 39. minutu Milovanović je utrčao u kazneni prostor iskosa sa desne strane, zatim uposlio Vusljanina koji je pokušao da plasira loptu u mrežu gostiju, ali je odbrana Kraljevčana dobro reagovala i izbacila loptu sa same gol linije.

Ponovo je agilni Milovanović bio u dobroj situaciji u 42. minutu, kada je iz izgledne situacije šutirao preko gola.

osei

U drugom poluvremenu više je bilo prekida zbog grube igre gostiju, nego nekih izglednih šansi. Beležimo još jedan pokušaj Milovanovića u 65. minutu, a deset minuta kasnije neverica je ispunila „Čika Daču“, kada je brzonogi Čonka, posle jednog neopreznog starta gostujućih fudbalera, ostao na zemlji previjajući se od bolova, tako da je morao da napusti igru. Da stvar bude gora, povredio se i desni bek Terzić, koga, prema prvim procenama, očekuje nešto duža pauza.

Gosti su u drugih 45 minuta delovali mnogo bolje na terenu, ali nisu uspevali da ozbiljnije ugroze gol kapitena Radničkog Trifunovića, tako da je ostalo do kraja 1:0 za domaćina.

milovanovic-nesko-1
Trener Kragujevčana Neško Milovanović nije bio preterano zadovoljan današnjim izdanjem svojih izabranika, pogotovo u drugom poluvremenu.

„Drugo poluvreme bilo je katastrofalno, prava antipropaganda fudbala. Nije bilo tačnog pasa, puno priče, puno nervoze i mi nema šta da tražimo u utakmici protiv Spartaka sa takvim pristupom. Treba na terenu pokazati šta znaš, a ne u priči, jer meni trebaju igrači koji će da igraju, a ne da pričaju. U jednom trenutku sam bacio pogled ka tribinama i primetio da je dvadesetak ljudi izašlo sa stadiona. Mi nismo ovde da teramo fudbalsku publiku, već da je privučemo na stadion.“ – ističe Milovanović.

Za razliku od drugog poluvremena, strateg Kragujevčana zadovoljan je izdanjem svojih izabranika u prvih 45 minuta meča.

„Prvo poluvreme bilo je dosta korektno. Stvorili smo par vrhunskih šansi, ali opet imamo problema sa realizacijom. Važno je da smo ipak uspeli da postignemo jedan gol, posle veoma lepe akcije. To je model po kome treba da igramo ovog proleća.“

Milovanović je najavio i da će pooštriti klupsku discplinu i da će biti kažnjeni svi oni igrači koji nisu u stanju da na pravi način odgovore obavezama u dresu kragujevačkog superligaša.

„Neka se malo zapitaju ovi igrači koji su odigrali drugo poluvreme, da li sa takvim pristupom igri zaslužuju da nose dres ovog kluba. Da je bilo malo toplije vreme, mogli su komotno da skinu dres i da se sunčaju na terenu. Takav odnos prema igri je kardinalan i ja to sigurno neću trpeti. Ako jedno dete iz omladinaca, poput Uroševića, toliko pretrči na utakmici i pruži svoj maksimum na terenu, za razliku od ovih igrača koji su umislili da imaju zagarantovano mesto u timu, onda ću ja pre dati priliku omladincima i kadetima na klupi, nego takvim neodgovornim igračima.“ – podvukao je trener Radničkog.

djavoli

Fudbaleri Radničkog odigraće sutra na stadionu „Čika Dača“ revijalnu utakmicu sa svojim navijačima „Crvenim đavolima“, koja je na programu od 13 časova.

Prvu utakmicu ovog proleća u JSL fudbaleri Radničkog odigraće u subotu, 21. februara, kada u Kragujevac dolazi subotički Spartak.