Prvi trijumf „tigrica“ u 2017. godini

Rukometašice Radničkog su večeras priredile prvu radost svojim simpatizerima u 2017. godini, pošto su u 12. kolu Super lige Srbije, pred oko 200 gledalaca u hali „Jezero“, slavile u duelu sa Slogom iz Petrovca na Mlavi sa 28:25 (15:15).

„Tigrice“ su odlično ušle u meč i imale rezultatsku prednost sve do 19. minuta, kada su gošće došle do izjednačenja, a potom i do vođstva (12:10). Na odmor se otišlo sa nerešenim ishodom (15:15), da bi se u nastavku susreta razigrale Katarina Stepanović i Jovana Stojiljković, koje su, uz par dobrih odbrana Ćosićeve i Ležaje, omogućile Radničkom da stekne odlučujuću prednost i dođe do celog plena.

Stepanovićeva je utakmicu završila sa 12, a Stojiljković sa 7 postignutih golova. Na drugoj strani je Jelena Terzić bila najefikasnija sa 11 pogodaka.

ŽRK Radnički (Kragujevac) – ŽRK Sloga (Petrovac na Mlavi)  28:25 (15:15)

Isključenja: Radnički 10 min, Sloga 10 min

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić (5 odbrana), Petrović 2, Todorović 1, Jelesijević, Radović, Ležaja (4 odbrane), Lukić, Stajković, Kojić 1, Stoiljković 7, Stepanović 12, Kulić 1, Lojpur 4, Janković.

SLOGA Petrovac: Stojanović, Bogojević 3, Joksimović, Stajić, Terzić 11, Končar 1, Đorđević 3, Simić 6, Krstić, Bogosavljević, Milošević, Stojiljković 1, Nikolić, Pavlović (12 odbrana).

Igračica utakmice: Jovana Stoiljković

U narednom, 13. kolu rukometašice Radničkog očekuje gostovanje ekipi Juniora.