Prvi remi Beloševčana

Kada se najmanje očekivalo, fudbaleri Pobede Beloševac su danas na svom terenu prvi put u ovoj sezoni igrali nerešeno bez pogodaka sa ekipom Bana iz Raške i tako  propustili priliku da preuzmu prvo mesto na tabeli Zone „Morava“, posle poraza vodeće Mokre gore u Kraljevu od Metalca sa 2:1. Tako su se Beloševčani samo izjednačili po bodovima, ali su zadržali drugo mesto na tabeli i tu će ostati samo do sutra, jer Šumadiji se pruža šansa da bude jesenji prvak ukoliko sutra na Bubnju savlada kragujevačku Slaviju, što je i realno očekivati.

Beloševčani u susretu sa podmlađenom ekipom iz Raške, u kojoj je nastupilo šest igrača ispod 2o godina, prikazala je jednu od najslabijih igara u ovoj sezoni. Igrala je dosta neorganizovano, nepovezano i bez pravih udaraca na gol protivnika. Izostali su i Matejićevi precizni udarci, koji su na nekim prethodnim utakmicama donosilili bodove. Gosti su se dobro branili, držali loptu na sredini terena i samo povremeno pokušavali da ugroze gol domaćina.

Pobeda Beloševac je dobro krenula i za prvih dvadesetak minuta  imala tri prilike da ugrozi gol Miladinovića, ali su Marković i Ristić (dva puta) bili neprecizni. Tek u 43. minutu Bane je preko  Komljenovića uputio ozbiljniji udarac na gol, jer se više orijentisao na čuvanje sopstvene mreže.

U nastavku igre trener domaćina Slaviša Kovačević pokušao je da izmenama igrača osveži svoje redove i  poveća pritisak na gol, ali ni to nije donelo promenu rezultata. Ređali su se udarci preko ili pored gola ili je lopta završavala u rukama golmana. U 75. minutu gosti su pripretili  i mogli nešto više da učine kada je sa desetak metara Đuruvija šutirao, ali je golman Jug bio na mestu. Pet minuta kasnije rezervista domaćina Mirković ušao je protivnički kazneni prostor preko desne strane i došao do ivice peterca i umesto da loptu pošalje u gol uputio je povratnu i pogrešio.

Najzaslužniji što su Beloševčani osvojil i bod,  i možda izbegli poraz, bio je golman Jug, koji je u samom finišu utakmice sa tri metra zaustavio udarac Nedeljkovića, posle velike gužve pred  golom.

Pobeda Beloševac – Bane (Raška) 0:0