Prvi prolećni bod Sušice

Nakon dva uzastopna poraza na startu prolećne polusezone, fudbaleri Sušice uspeli su da osvoje vredan bod na gostovanju požarevačkom Mladom radniku 1929 u utakmici 18. kola Srpske lige Zapad – 1:1 (0:1).

Po drugi put u ovoj sezoni Kragujevčani i Požarevljani podelili su bodove. Za razliku od jesenjeg duela na Sušičkom brdu koji je okončan bez golova, jučerašnja utakmica na stadionu „Vašarište“ bila je znatno sadržajnija.

Sušičani su dobru igru u prvom poluvremenu uspeli da krunišu u 37. minutu, kada je posle loše reakcije odbrane Mladog radnika 1929 Aleksa Todorović doneo početnu prednost kragujevačkom timu.

Pokušaj Jovovića iz 52. minuta, kada je iz izgledne pozicije šutirao tik pored stative, najavio je ofanzivnije izdanje domaćina u drugom poluvremenu. Na drugoj strani, Đurđević je imao priliku da uveća vođstvo Kragujevčana, ali je šutirao pravo u golmana Mladog radnika 1929 Stoisavljevića.

Igrao se 62. minut kada su Požarevljani došli do izjednačenja. Iskusni Goran Lepojević, koji je početkom drugog poluvremena ušao u igru umesto Krstića, izveo je slobodan udarac iskosa sa leve strane, lopta je prošla kroz ruke Radovanoviću i završila u mreži.

Finiš utakmice obeležile su čarke na terenu, a najgore je prošao trener Sušice Vladimir Božović, koji je zbog prigovora zaradio isključenje.

Nakon osamnaest odigranih kola, fudbaleri Sušice zauzimaju dvanaesto mesto na tabeli sa 21 osvojenim bodom, dok je Mladi radnik deseti sa dva boda prednosti u odnosu na Kragujevčane.

U sledećem kolu Sušičani će ugostiti jednog od pretendenata za plasman u viši rang takmičenja, ekipu Borca 1926 iz Čačka.

MLADI RADNIK 1929 – SUŠICA 1:1 (0:1)

POŽAREVAC
„Vašarište“.
Gledalaca: 200.
Sudija: Aleksandar Nikolić (Lajkovac).
Strelci: Lepojević u 62. minutu za Mladi radnik 1929, a Todorović u 37. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: I. Đorđević, N. Đorđević, Tasić (Mladi radnik 1929), Arsenijević, Đurđević, Krtinić (Sušica).

MLADI RADNIK 1929: Stoisavljević, Sokolović (Stojanović), I. Đorđević, Stojanov, Grubišić, N. Đorđević (Janušević), Milanović, Jovković, Krstić (Lepojević), Đuričić, Tasić.

SUŠICA: Radovanović, Baroš (Obradović), Marković, Đurđević, Vulić, Cvijović (Mirković), Krtinić, Dukić, Radosavljević, Todorović, Arsenijević.