Prvi bod za vaterpoliste Radničkog

vk-radnicki

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca osvojili su prvi bod u ovosezonskoj Triglav ligi, na gostovanju splitskom POŠK-u, rezultatom 7:7.

Šumadinci su startovali u grču, što su Splićani iskoristili i vrlo brzo stekli tri gola prednosti (3:0). Zatim su se gosti razbudili i sredinom druge deonice prišli na samo „minus jedan“ (4:3), ali je POŠK do odmora ipak uspeo da uveća vođstvo (5:3).

Međutim, u drugom delu susreta Splićani nisu uspeli da zaustave nalet Kragujevčana, koji su serijom 4:0, utemeljenoj pre svega na odličnoj odbrani, stekli dva gola „viška“, četiri minuta pre kraja – 7:5. Ali, tada su stali i dozvolili hrvatskom predstavniku da u poslednja dva minuta postigne dva gola sa igračem više i dođe do podele plena.

U ekipi Radničkog najefikasniji bio je Aleksa Manić sa dva gola, a po jednom su se u strelce upisali Nino Blažević, Rade Joksimović, Marko Martinić, Đorđe Lekić i Vukašin Ganić. Na drugoj strani Ivan Bebić postigao je tri pogotka, Ante Ćorušić dva, a Marin Stipić i Krešimir Butić po jedan.

Kragujevčani u okviru splitskog dvomeča u nedelju, od 19 sati, na istom mestu gostuju timu Mornara.

POŠK – Radnički 7:7 (4:2, 1:1, 0:2, 2:2)