Prvi bod za „studente“

Posle četiri „sušna“ kola, mlada ekipa kragujevačkog Ekonomca konačno je uspela da dođe do prvog boda u novoj sezoni Prve futsal lige Srbije, nakon remija sa ekipom Vranja u „SBB Jezeru“ – 2:2 (1:1).

Domaćin je prvi došao do prednosti pogotkom Brdara u 8. minutu utakmice. Isti igrač je samo minut kasnije načinio prekršaj za najstrožu kaznu, koju nije uspeo da realizuje Trajković.

Ipak, u 13. minutu Vranjanci uspevaju da dođu do rezultatskog egala, nakon topovskog udarca Aleksića sa 13-14 metara.

Imali su „studenti“ do odlaska na odmor par izglednih prilika da ponovo vrate vođstvo u svoje okrilje, ali je izostala realizacija.

Na novu promenu na semaforu čekalo se do 30. minuta, kada je Digić proturio loptu do usamljenog Vasića, kome nije bilo teško da pogodi prazan gol rivala.

Nije dugo trajala radost Kragujevčana, budući da je samo minut kasnije Aleksić još jednim silovitim udarcem sa leve stane poslao loptu pod prečku za 2:2.

Iako je u završnici utakmice bilo još uzbuđenja, rezultat se nije menjao, pa je tako Ekonomac na kraju došao do prvog boda u ovoj sezoni.

Popularne „studente“ u narednom kolu očekuje gostovanje poslednjeplasiranoj Novoj Pazovi, koja još uvek čeka na prve bodove u ovoj sezoni.

EKONOMAC – VRANJE 2:2 (1:1)

„SBB Jezero“.
Igrano bez prisustva gledalaca.
Sudije: Bojan Graovac, Vladan Đermanović i Bane Papišta.
Strelci: 1:0 Brdar u 8, 1:1 Aleksić u 13, 2:1 Vranić u 30, 2:2 Aleksić u 31. minutu.
Žuti kartoni: Brdar, Digić (Ekonomac), Stojanović (Vranje).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, RADENKOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, DIMITRIJEVIĆ, Milivojević, Vranić, Rajić, Tadić, Brdar, Milovanović, Milenković.

VRANJE: M. TASIĆ, JANJIĆ, ALEKSIĆ, D. TASIĆ, TRAJKOVIĆ, Krstić, Stojanović, Milosavljević, P. Nikolić, Marjanović, Stojković, M. Nikolić.