Prvi bod za FBK Šumadiju

U 14. kolu prvenstva Srbije, florbol klub Šumadija zabeležio je istorijski prvi bod u meču sa Beogradom – 2:2 (0:0, 0:1, 2:1). Posle greške na sredini terena domaćih, Beograd je poveo sa 0:1, a u poslednjoj trećini Jovan Janićijević je sa dva gola preokrenuo. Nekoliko minuta pre kraja Beograd je izjednačio sa igračem više, ali je najbolji strelac Šumadije ove sezone, Jovan Janićijević, promašio veliku šansu za pobedu u poslednjem minutu.

Penali su Beogradu doneli dva, a Šumadiji jedan bod. U sledećem kolu FBK Šumadija gostuje Partizanu u Beogradu (05.01.2014. – 14:30, POSCO Arena).

Podsećamo da je ovaj kragujevački klub prvi van Beograda, koji je počeo bez hokejaša, od nule, i ovo je najava dobrih rezultata u budućnosti.