Prva pobeda rukometašica Radničkog u superligaškoj konkurenciji

Rukometašice Radničkog savladale su starog dužnika, ekipu Mladosti iz Nove Pazove, u utakmici 2. kola Super lige Srbije za žene – 33:22 (19:9).

Nakon lošijeg izdanja i poraza na premijeri u superligaškom društvu, rukometašice Radničkog su u duelu sa ekipom Mladosti ušle sa željom da poprave utisak i dođu do prve pobede u najkvalitetnijem rangu takmičenja.

Posle perioda početnog ispitivanja snaga, Kragujevčanke su velikom serijom od 7:1 stigle do prve osetnije prednosti na meču (9:3). Nastavile su učenice Rodoljuba Kurandića u dobrom napadačkom ritmu, a rezultat svega bilo je dvocifreno vođstvo na poluvremenu (19:9).

Nisu se domaće opuštale ni u nastavku susreta, pa su tako već u 36. minutu izbile na maksimalnih „plus 14“ (23:9), što je bio znak za stručni štab Radničkog da se upusti u igračku kombinatoriku, odmori igračice iz prve postave i pruži šansu devojkama sa klupe.

Na kraju, Radnički je slavio rezultatom 33:22, upisavši tako prve bodove u superligaškoj konkurenciji.

U redovima pobedničkog tima najefikasnija je bila Ksenija Petrović sa 8 pogodaka, dok su Katarina Stepanović i Milijana Stošić dodale po 6.

Kod gošći iz Nove Pazove prednjačile su Leposava Glušica sa 7 i Katarina Šuberić sa 4 postignuta gola.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog očekuje gostovanje ekipi Bora.

RK RADNIČKI – ŽRK MLADOST 33:22 (19:9)

Dvorana: „SBB Jezero”.
Sudije: Branimir Đokić, Boban Blagojević.
Sedmerci: Radnički 3 (3), Mladost 7 (4).
Isključenja: Radnički 8 min., Mladost 10 min.

RADNIČKI: Veličković 3, Srećković, Bjelak 3, Stepanović 6, Nedeljković, Stošić 6, Blagojević, Hasanović (6 odbrana i sedmerac), Vlašković, Stoiljković, Mikić, K. Petrović 8, Agatunović 3, Savić (6 odbrana i sedmerac), T. Petrović, Kolak 4.

MLADOST: Maksić (8 odbrana), Macura, Milojević, Glušica 7, Potkonjak 2, Dragosavljević 2, Bulatović 2, Šuberić 4, Lukić 2, Jovanović, Stanojević (3 odbrane), Boner 2, Bogunović, Mil. Kojčić 1, Bubanja, Mar. Kojčić.

Igračica utakmice: Ksenija Petrović (Radnički)