Preokret za deset minuta

Dva različita poluvremena viđena su na utakmici 4. kola plej-auta Linglong Super lige Srbije između domaćeg Novog Pazara i gostujućeg Radničkog 1923. Kragujevčani su u prvih 45 minuta bili apsolutno dominantan rival, postigli su jedan gol i propustili još dve kolosalne prilike da uvećaju stečenu prednost, dok je drugi deo susreta pripao domaćinu, koji je pogocima rezervista Seada Islamovića i Mustafe Mujezinovića uspeo da dođe do preokreta i konačnog trijumfa – 2:1 (0:1).

Izvanredni vremenski uslovi i zavidno popunjene tribine Gradskog stadiona u Novom Pazaru, koji od nedavno nosi naziv “Džezkoin Arena”, stvorili su idealan fudbalski ambijent za treći po redu međusobni okršaj fudbalera Novog Pazara i Radničkog 1923 u ovoj sezoni. Iako je za obe ekipe ovaj meč bio od izuzetnog značaja, čini se da je veći pritisak bio na igračima domaće ekipe, od kojih se očekivalo da nastave uzlazni rezultatski trend i da novim trijumfom naprave ključan iskorak ka baražu.

Nošeni vatrenom podrškom svojih pristalica sa tribina, Pazarci su vrlo odlučno ušli u današnju utakmicu, čvrsto rešeni da se revanširaju Kragujevčanima za poraz u prethodnom odmeravanju snaga na stadionu kraj Jošanice.

Lončar je u prvih desetak minuta utakmice dva puta pokušavao da ugrozi gol kragujevačkog superligaša, ali bez uspeha, dok je na drugoj strani Milisavljević nakon centaršuta Varjačića uzdrmao prečku.

Imali su Kragujevčani dosta sreće u 19. minutu, kada je posle udarca iz ugla i ne baš sigurne intervencije golmana Lukića, napadač Novog Pazara Luka Ratković propustio da donese prednost domaćem timu.

Samo minut kasnije “crveni” dolaze do vođstva. Bila je to sjajna akcija u tri poteza, koju je započeo Milisavljević, nastavio Trifunović, a u pogodak pretvorio Vojo Ubiparip, kome je ovo bio ujedno i prvenac u dresu kragujevačkog superligaša.

Žaliće Kragujevčani dugo za situacijom iz 35. minuta, kada su propustili idealnu priliku da udvostruče početni kapital. Kapiten Radničkog 1923 Marko Mirić se posle odlično izvedenog kontranapada našao “oči u oči” sa čuvarom mreže ekipe Novog Pazara Nikolom Vujancem, ali je šutirao pored gola.

Pokušao je Mirić da se iskupi za ovaj promašaj u samom finišu prvog dela igre, ali je i ovoga puta izostala prava završnica.

Nezadovoljan igrom svog tima u prvih 45 minuta utakmice, šef struke Novog Pazara Tomislav Sivić odlučio je da na startu drugog poluvremena napravi dvostruku izmenu. Teren su napustili kapiten Mirza Delimeđac i neprimetni Bojica Nikčević, a umesto njih u igru su ušli Sead Islamović i Mustafa Mujezinović. Ispostavilo se to kao ključan potez iskusnog stratega, koji je promenio tok utakmice.

Prvi nagoveštaj izjednačenja predstavljao je pokušaj glavom Stefana Lončara u 56. minutu, koji je uspeo da osujeti golman Radničkog 1923 Ognjen Lukić, da bi se nedugo zatim u šansi našao i Milan Jokić, koji nije uspeo da zahvati loptu na pravi način.

Igrao se 59. minut kada je odbrana kragujevačkog superligaša podlegla pristisku domaćina. Nakon udarca Vlajkovića i još jedne uspešne intervencije Lukića, lopta je došla do Islamovića, koji sa desetak metara pogađa metu.

Izjednačujući pogodak dao je Pazarcima dodatni impuls i odškrinuo im vrata preokreta, koji je usledio u 69. minutu, kada je posle udarca Ibrahima Mustafe, koji je uspešno izblokirao Nikola Kovačević, Mustafa Mujezinović uspeo da pokupi “otpadak” i pretvori ga u pogodak za erupciju oduševljenja na “Džezkoin Areni”.

Imali su pazarski “plavi” u finišu utakmice nekoliko prilika da “overe” trijumf, a najbolju je propustio Stefan Lončar, kada je u situaciji “jedan na jedan” sa golmanom Radničkog 1923 Ognjenom Lukićem praktično dodao loptu čuvaru mreže kragujevačkog tima.

Na drugoj strani, potpuno indisponirani Šumadinci, koji su nakon drugog gola domaćina u potpunosti klonuli, nisu do kraja utakmice uspeli da stvore neku iole ozbiljniju priliku iz koje bi mogli da dođu do eventualnog izjednačenja.

Pazarci su današnjom pobedom stekli tri boda prednosti u odnosu na Kragujevčane, koji su sada dovedeni u takvu situaciju da je predstojeći duel sa novosadskim Proleterom na “Čika Dači” od sudbonosnog značaja za opstanak u ligi.

NOVI PAZAR – RADNIČKI 1923 2:1 (0:1)

NOVI PAZAR
“Džazkoin Arena”.
Gledalaca: 3 000.
Sudija: Novak Simović (Lovćenac).
Pomoćnici: Nikola Đorović (Kragujevac), Milorad Jovanović (Ljig).
Strelci: Islamović u 59. i Mujezinović u 69. minutu za Novi Pazar, a Ubiparip u 20. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Delimeđac, Islamović, Jović (Novi Pazar).

NOVI PAZAR: Vujanac, Vlajković, Jović (od 87. , Pavišić, Rubežić, Delimeđac (od 46. Islamović), Jokić (od 65. Kiković), Lončar, Nikčević (od 46. Mujezinović), Mustafa, Ratković (od 65. Čečarić). Trener: Tomislav Sivić.

RADNIČKI 1923: Lukić, Varjačić, Pecelj, Andrić, N. Kovačević, M. Vidović, Piščević, Milisavljević, Mirić, Trifunović (od 68. Brnović), Ubiparip (od 68. Maksimović). Trener: Nenad Lalatović.