Preokret Vojvodine u „Jezeru“

Odbojkaši Radničkog zabeležili su večeras svoj sedmi poraz u Super ligi, nakon što su u svom „Jezeru“ izgubili od novosadske Vojvodine sa 2:3, po setovima 31:29, 17:25, 25:18, 20:25 i 10:15.

Kragujevčani su dva puta imali vođstvo na meču, ali su na kraju uspeli da dođu samo do boda. Na ovaj način se Vojvodina revaširala Radničkom za poraz u Novom Sadu, u okviru prvog dela šampionata, kada su „Đavoli“ slavili identičnim rezultatom.

Od samog početka videlo se da će ovo biti jako težak i neizvestan meč, kao što se i očekivalo, obzirom da je u pitanju derbi kola. Kragujevčani su vodili tokom celog prvog perioda, ali im je bilo potrebno oko 34 minuta da materijalizuju tu prednost u konačnih 31:29.

Drugi set donosi znatno bolje izdanje gostiju, koji su od samog starta deonice krenuli jako dobro i veoma brzo stekli odlučujuću prednost, koju su pretvorili u ubedljivih 25:17 na kraju ovog perioda.

U trećem setu Radnički uzvraća. Proradili su blok i servis, poboljšana je realizacija napada, što je rezultiralo prednošću od 21:16 u finišu deonice. Na kraju, Kragujevčani dobijaju ovaj period sa 25:18 i tako ponovo dolaze do vođstva.

Četvrtu deonicu Radnički je dobro otpočeo, vodio sa 8:6, ali je potom dozvolio gostima da dođu do preokreta polovinom seta (16:13). Kragujevčani su uspeli da smanje vođstvo Novosađana na 21:20, ali to je bilo sve što su izabranici trenera Srećkovića uspeli da urade u ovom periodu. Gosti vezuju četiri poena za konačnih 25:20 i tako dolaze do taj-brejka.

Ovo kao da je slomilo mladi tim iz Kragujevca, koji je odigrao peti set ispod očekivanja i dozvolio gostima da se na kraju raduju novoj pobedi.

Dražen Luburić sa 25 i Milan Katić sa 19 poena predvodili su Novosađane do desetog trijumfa u sezoni. Sa druge strane, još jedna dobra partija Uglješe Ilića, koji je sa 22 poena bio najraspoloženiji u redovima Kragujevčana, uz Vulovića koji je pridodao 17 poena.

Bila je ovo lepa prilika da se Radnički domogne treće pozicije na tabeli. U narednom kolu Kragujevčane očekuje još jedan težak izazov, obzirom da gostuju Partizan Vizuri u Beogradu.

Radnički – Vojvodina NS seme 2:3 (31:29, 17:25, 25:18, 20:25, 10:15)

Dvorana: „Jezero“ u Kragujevcu.
Sudije: Tomislav Popović i Predrag Balandžić.
Trajanje meča: 115 minuta.

RADNIČKI: Ćirović 9, Premović, Jovanović 2, Protić (libero), Perović 1, Vulović 17, Stevanović 6, M. Ilić, U. Ilić 22, Maksimović 3, Blagojević 13, Pantelić (libero). Trener: Predrag Srećković.