Požežani slavili u derbiju jeseni

Derbi dve najbolje plasirane ekipe na srpskoligaškom Zapadu, Sušice i Sloge iz Požege, u potpunosti je opravdao očekivanja. Bila je to utakmica visokog ritma sa velikim rezultatskim obrtima i čak šest golova, u kojoj su se radovali fudbaleri srpskoligaša iz Požege, koji su odneli sva tri boda iz Kragujevca i zadržali lidersku poziciju na tabeli – 2:4 (0:1).

Pre početka susreta, minutom ćutanja odata je pošta Milisavu Radisavljeviću-Buci, nekadašnjem igraču i dugogodišnjem sekretaru Fudbalskog kluba Sušica.

Gosti iz Požege su prvi poveli, i to pogotkom Ristića iz kaznenog udarca u finišu prvog poluvremena. Bila je to samo uvertira za pravu goleadu koja je usledila u nastavku utakmice.

Već na samom startu drugog poluvremena, lepu akciju domaćeg tima krunisao je Lazar Vulić i poravnao rezultat.

U 59. minutu sudija Novak Simović, koji inače deli pravdu na utakmicama Super lige, dosudio je još jedan kazneni udarac, ovoga puta u korist Sušice. Precizan sa jedanaest metara bio je iskusni Nenad Đurđević za preokret i vođstvo Kragujevčana od 2:1.

Sve je „mirisalo“ na veliki trijumf Sušičana, ali su stvari ubrzo ponovo poprimile dramatičan obrt. Rezervista Šarčević u 75. minutu donosi izjednačenje gostima iz Požege, da bi autogol Vladimira Božović sedam minuta kasnije okrenuo utakmicu ponovo na stranu Požežana.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Lukić, koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 85. minutu „potpisao“ trijumf gostiju iz Požege.

Sušičani su nakon ovog poraza, prvog u sezoni, prepustili drugu poziciju na tabeli Mladom radniku 1926.

I u narednom kolu izabranici trenera Miroslava Stakića biće na teškom ispitu, budući da ih očekuje gostovanje šestoplasiranoj Trepči.

SUŠICA – SLOGA (P) 2:4 (0:1)

FK Sušica.
Sudija: Novak Simović (Lovćenac).
Strelci: Vulić u 47. i Đurđević u 59. minutu (jedanaesterac) za Sušicu, a Ristić u 42. (jedanaesterac), Šarčević u 75, V. Božović u 82. (autogol) i Lukić u 85. minutu za Slogu.
Žuti kartoni: V. Božović (Sušica), Nikolić, Stanić, Jovanović (Sloga Požega).

SUŠICA: Pešić, Jovović (od 88. Stojanović), Krstić (od 46. S. Obradović), Đurđević, Vulić, Cvijović, Đukić, Petrović (od 46. Baroš), S. Božović, V. Božović, Ljubisavljević.

SLOGA (P): Tasić, Janjić, Kolarević, Nikolić, Ristić, Đ. Jovanović, Tošić (od 72. Janković), Glišović, Stanić (od 72. Bukvić), Lukić, Bogićević (od 64. Šarčević).