Požarevljani odoleli na Sušičkom brdu

Fudbaleri Sušice nisu uspeli da dođu do pobede u susretu sa požarevačkim Mladim radnikom 1926. I pored bolje igre domaćina, susret na Sušičkom brdu okončan je najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

Imali su fudbaleri Sušice ogromnu želju da se pobedom u duelu sa Požarevljanima pred svojim navijačima iskupe za debakl u Podunavcima prethodnog vikenda, ali to im nije pošlo za nogom. Napadali su Kragujevčani, stvarali prilike, međutim lopta jednostavno nije htela u gol.

U prvom poluvremenu nije bilo previše izglednih prilika. Gosti su prvi ozbiljnije zapretili preko Mihajlovića, čiji je udarac zaustavio golman Sušice Aleksa Pešić, dok je na drugoj strani pokušao Cvijović, ali bez promene rezultata.

Početkom drugog poluvremena Baroš je pokušao da sa nekih dvadesetak metara iznenadi gostujućeg čuvara mreže Jovetića, ali je lopta završila iznad prečke.

Usledio je potom detalj koji je izazvao dosta bure, kako među akterima na terenu, tako i među prisutnom publikom na tribinama. Napadač Mladog radnika 1926 Dajlan Baždarević pao je u kaznenom prostoru Sušice, a sudija Vlade Đukanović odmah pokazao na belu tačku, što je izazvalo revolt među pristalicama domaćeg tima. Ipak, posle konsultacija sa svojim pomoćnicima arbitar iz Čačka je preinačio svoju prvobitnu odluku i pokazao da se utakmica nastavi.

Beležimo potom još jedan pokušaj Jovana Mihajlovića, koji je u padu glavom šutirao pored gola, a isti ishod imao je i udarac Todorovića na drugoj strani par minuta kasnije.

Gosti su u finišu uspeli da postignu gol, ali je on poništen zbog ofsajda, da bi u poslednjim trenucima utakmice Veljko Cvetković propusitio lepu priliku da domaćinu donese ceo plen, kada je sa pet metara glavom šutirao preko gola.

Kragujevčani su tako došli do svog četvrtog boda u sezoni, a u narednom kolu očekuje ih teško gostovanje doskorašnjem prvoligašu, čačanskom Borcu 1926.

SUŠICA – MLADI RADNIK 1926 0:0