Potpuni preokret Pazaraca u „Jezeru“

OK Radnicki

Lepu odbojkašku predstavu priredili su igrači Radničkog i Novog Pazara u utakmici poslednjeg, 18. kola Viner Štediše lige, odigranoj pred oko 200 gledalaca u kragujevačkom „Jezeru“. Na kraju su gosti bili uspešniji i po drugi put u sezoni savladali Kragujevčane, ovaj put sa 2:3 (25:20, 27:25, 14:25, 22:25, 12:15).

Domaći tim je bolje ušao u meč i prva dva seta rešio u svoju korist. „Šarenoliki“ sastav Novog Pazara se u tom periodu igre pokazao nedovoljno kvalitetnim da parira izabranicima Predraga Srećkovića, pa je trener gostiju Gršić bio primoran da u nastavku susreta posegne za standardnim prvotimcima, tako da su šansu dobili Novoselac, Brzaković i nekadašnji član Radničkog Nemanja Stevanović.

Njihovim ulaskom ekipa Novog Pazara se preporodila, što se videlo naročito u trećoj deonici, koju su gosti ubedljivo dobili sa 25:14.

Naredni set doneo je veliku borbu i mnoštvo preokreta, ali su boljom igrom u samom finišu gosti uspeli da osvoje ovu deonicu i dođu do taj-brejka.

Tu je već ponestalo snage odbojkašima Radničkog, pa je na kraju ekipa Novog Pazara uspela da načini potpuni preokret i upiše dva nova boda.

Radnički ligaški deo takmičenja završava na osmoj poziciji sa 20 osvojenih bodova.

Kragujevčane sada očekuje početak plej-ofa i dvomeč sa beogradskom Crvenom zvezdom. Prvi duel između ova dva tima zakazan je za 17. mart na Banjici, dok je revanš tri dana kasnije u „Jezeru“. Eventualna majstorica bi se takođe igrala u Beogradu 23. marta.