Poraz Sušice u Požarevcu

U 12. kolu Srpske lige „Zapad“, fudbaleri Sušice danas su gostovali u Požarevcu i u Kragujevac se vratili bez bodova. Izgubili su od Maldog radnika golovima u drugom poluvremenu (0:2), ali su zadržali 10. mesto na tabeli.

Ekipa Sušice nije iskoristila šanse u Požarevcu i ostala je bez bodova

Fudbleri Sušice otputovali su u Požarevac sa željom da ostanu neporaženi, ali u tome nisu uspeli. Prikazali su bolju igru od domaćina, koji se uglavnom branio, ali nisu iskoristili svoje šanse i zbog toga su kažnjeni. Kada se sve uzme u obzir, ispalo je da su Sušičani igrali, a Mladi radnik davao golove.

U finišu prvog poluvremena kragujevački srpskoligaš je propustio priliku da dođe do rezultatske prednosti. U 44. minutu mladi Matija Stojanović je izašao pred Simonovića, ali je slabo šutirao i lopta je završila u rukama golmana Mladog radnika, pa se na odmor otišlo bez pogodaka. Isti igrač je i početkom drugog poluvremena bio u „zicer“ poziciji, ali je promašio okvir gola.

Domaći tim je u nastavku igre iz dva kontranapada za pet minuta postigao dva gola, što je bilo dovoljno i za pobedu. Ekipu Mladog radnika u vođstvo je doveo rezervista Janjušević u 60, a konačan rezultat 2:0 postavio je Živković u 65. minutu.

Dva minuta pre kraja utakmice šansu da ublaži poraz imao je Stefan Božović, koji je u 66. minutu zamenio kapitena Vladimira Božovića, ali je bio neprecizan. Tako je Sušica zabeležila peti poraz u ovoj sezoni i treći u gostima, pa je sa pet pobeda i dva remija zadržala priključak sa ekipama iz gornjeg dela tabele.

MLADI RADNIK – SUŠICA 2:0 (0:0)

POŽAREVAC
Stadion: „Vašarište“
Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica).
Pomoćnici: Marko Stojković (Požega), Milan Nedeljković (Užice).
Strelci: Janjušević u 60. i  Živković u 65. minutu.
Žuti kartoni: Simonović, Muljajić, Živković, Janjušević (Mladi radnik), Stojanović (Sušica).

MLADI RADNIK: Simonović, Stojanović, Cigulajkić, Muljajić, Jovanović, Marćković (od 66. Osmanović), L. Živković, Lepojević, A. Pantić (od 46. Janjušević), I. Pantić, Živković (od 82. Tamidžić).

SUŠICA: Veličković, Baroš, Dobrić, Jovović, Đurđević, Stojanović (od 69. Nedović), Cvijović, Obradović,Đukić, V. Božović (od 66. S. Božović), Ljubisavljević.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Budućnost Krušik – Jošanica 2:0, Sloga 33 – Trepča 2:1, Borac 1926 – Sloga (Po) 3:1, Šumadija (A) – Mačva (B) 2:1, Tutin – Loznica 2:0, Mokra Gora – Jedinstvo (Ub) 1:0, Takovo – RSK 0:4.

Posle poraza u Požarevcu Sušica je zadržala deseto mesto na tabeli sa 17 bodova, a u narednom kolu dočekuje ekipu Proleter Mihajlovac.