Poraz Šumadije 1903 protiv Užičana

Ffudbaleri Sumadije 1903, za 31.07.2016
Fudbaleri Šumadije 1903 nisu uspeli da postignu pogodak protiv Užičana

U petoj proveri ovoga leta, fudbaleri srpskoligaša sa Bubnja bili su juče gost Slobode iz Užica. Bez nekoliko standardnih prvotimaca, uključujući tu napadače Đurđevića i Živadinovića, Kragujevčani nisu uspeli da postignu gol, čak ni iz penala. Izgubili su sa o:2 (0:2), ali su i pored poraza ostavili utisak borbene ekipe, koja nažalost nije iskoristila svoje šanse.

Susret sa Užičanima, koji su uspeli da ostanu u Prvoj ligi zbog odustajanja Sloge iz Petrovca na Mlavi od takmičenja, odigran je na terenu u obližnjem naselju Kremna. Boljom igrom u prvom poluvremenu Sloboda je uspela da postigne dva gola i zabeleži pobedu.

Skoro pola časa odolevala je odbrana Kragujevčana napadima domaćina, koji je u prvoj postavi imao nekoliko pojačanja. Kod rezultata 0:0, sredinom prvog dela utakmice kragujevački srpskoligaš imao je veliku šansu da dođe u vođstvo. Nešović je pre toga imao prvu priliku za gol, ali je bio neprecizan, a potom je u svom kaznenom prostoru igrao rukom i sudija Simić iz Užica pokazao je na belu tačku. Udarac sa 11 metara izveo je novajlija Đorić, koji je došao u Šumadiju 1903 iz kraljevačke Sloge, ali ga je golman Užičana Divac „pročitao“ i sprečio pogodak.

Fudbaleri Slobode češće su napadali i u 29. minutu uspeli su preko Đerića da dođu u vođstvo. Fudbaler užičkog tima je nabačenu loptu glavom poslao u mrežu mladog golmana Jovanovića. Samo nekoliko minuta kasnije, posle udarca iz prekida u gužvi pred golom  Šumadije 1903 najbolje se snašao Vidić i povećao prednost Užičana na 2:0.

U drugom poluvremenu treneri Ristanović i Tufegdžić izvršili su brojne izmene, ali je ritam igre opao i više nije bilo golova, a najbolju šansu za Šumadiju 1903 do kraja meča nije iskoristio Janićijević, pošto je njegov udarac odbarnio golman Divac.

SLOBODA (U) – ŠUMADIJA 1903 2:0 (2:0)

Igralište u Kremni.
Gledalaca: 200.
Sudija: Simić (Užice).
Strelci: Đerić u 29. i Vidić u 36. minutu.

SLOBODA: Divac, Miličić, Joksimović, Kostić, Vidić, Milanović, Vujić, Emeka, Nešović, Velimir, Đerić. Igrali su još: Vasiljević, Namani, Radaković, Kuštrimović, Mitrović, Radović.

ŠUMADIJA 1903: S. Jovanović, Vulić, Knežević, Ljujić, Marić, Nikolić, Dobrić, Đorđević, Đukić, Urošević, Đorić. Igrali su još: Nastić, Milutinović, Janićijević, Pantelić, Perović, L. Jovanović, Ljubisavljević.

Poslednju proveru, šestu po redu u ovom pripremnom periodu, srpskoligaš sa Bubnja imaće u duelu sa još jednim prvoligašem, Kolubarom iz Lazarevca. Ovaj susret će se odigrati najverovatnije u subotu, ali mesto odigravanja utakmice još nije dogovoreno, jer je bilo planirano da se igra u sredu, ali je termin promenjen.