Poraz košarkašica Radničkog u Kraljevu

kosarkaU poslednjem meču u 2015. godini, košarkašice kragujevačkog Radničkog poražene su sinoć na gostovanju ekipi Kraljeva sa 56:68 (10:12, 17:14, 17:24, 12:18), u okviru 13. kola Prve lige Srbije.

Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena, u kome su se ekipe neprekidno smenjivale u vođstvu, Kraljevčanke su sredinom trećeg perioda stigle do dvocifrene prednosti, koju su uspele da sačuvaju do isteka svih četrdeset minuta.

Doduše, košarkašice Radničkog su na isteku treće četvrtine uspele da se primaknu na „minus četiri“, ali je domaćin pet minuta pre kraja susreta uspeo da se odlepi na „plus trinaest“ (59:46) i mirno privede utakmicu kraju.

U pobedničkom timu Tatjana Živanović je ostvarila dabl-dabl učinak od 16 poena i 11 skokova, Paunovićeva je ubacila 15 poena, uz 9 skokova, a Kristina Arsenić 12 poena.

Što se Kragujevčanki tiče, Milica Cvetanović je bila najefikasnija sa 19 poena, Trifunović je postigla 13, a Kristina Milošević 10 poena.

Nakon trinaest odigranih kola košarkašice Radničkog zauzimaju 10. mesto na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

Sledi zimska pauza, a prvenstvo se nastavlja 20. januara, kada će Kragujevčanke dočekati ekipu Bora.