Popić dva puta u metu za slavlje Kruševljana

kadeti-radnickog

Kadeti Radničkog pretrpeli su drugi vezani poraz od početka prolećne polusezone, pošto su danas, u meču 20. kola Kadetske lige Srbije, poraženi u Kragujevcu od svojih vršnjaka iz kruševačkog Napretka 0:2 (0:1).

Kruševljani su nakon trijumfa u jesenjoj polusezoni (2:1), uspeli da po drugi put u prvenstvu savladaju Kragujevčane. Daleko snažnija i nešto starija gostujuća ekipa zasluženo je odnela bodove iz srca Šumadije.

Napredak je poveo u 29. minutu, kada je Palurović odlično izveo korner, lopta došla do kapitena gostiju Markovića, koji je uhvatio volej, a njegov saigrač iz napada Popić postavio nogu, dovoljno da lopta promeni pravac i završi iza leđa nemoćnog Živaka.

Konačan rezultat postavio je takođe Popić u 61. minutu, kada je na centaršut Palurovića glavom sproveo loptu u mrežu.

Pored ova dva gola, Kruševljani su propustili još sijaset prilika da mrežu Živaka napune do vrha. Sa druge strane, igrači Radničkog su stvorili par izglednih šansi u prvom delu igre, ali su u nastavku bili potpuno bezopasni.

Radnički je posle ovog kola ostao na desetoj poziciji sa 22 boda. Sledeće nedelje pred mladim Kragujevčanima je gostovanje na Banjici i duel protiv četvrtplasirane ekipe Rada.

Radnički 1923 – Napredak 0:2 (0:1)