Pomračenje u poslednjoj deonici

Košarkaši Radničkog nisu uspeli da prekinu seriju poraza u Košarkaškoj ligi Srbije. Bolja od Kragujevčana ovoga puta bila je novosadska Vojvodina, koja se trijumfom u „SBB Jezeru“, rezultatom 91:77 (22:23, 20:20, 21:19, 28:15), revanširala Šumadincima za poraz u „Srpskoj Atini“ u prvom delu sezone.

Više od trideset minuta utakmica je bila u egalu, a onda su izabranici trenera Ivice Vukotića odjednom upali u napadačku krizu, koja ih je dovela do novog poraza.

Prva četvrtina pokazala je matricu po kojoj će odvijati ostatak utakmice. Ekipe su se neprestano smenjivale u vođstvu, s tim što je rezultatska prednost češće bila na strani Kragujevčana, koji su na prvu obaveznu pauzu otišli sa „pola koša“ prednosti (23:22).

Rezultatska klackalica nastavljena je u narednom periodu igre. Nakon brojnih promena u vođstvu, domaćin je uspeo da sa minimalnom prednošću dočeka kraj prvog poluvremena (43:42).

Gosti bolje otvaraju treću deonicu i poenima Amerikanca Nila dolaze do četiri poena prednosti (49:45), ali su Šumadinci vrlo brzo ponovo uspostavili rezultatski balans.

I kada je delovalo da ova utakmica neminovno ide ka neizvesnoj završnici, Kragujevčani su sredinom poslednje četvrtine ostali bez municije. Nisu ni Novosađani briljirali, ali su zato obilato koristili indolentnost košarkaša Radničkog pri defanizvnom skoku da dođu do prilike za drugi napad.

Presudan trenutak koji je odredio konačan ishod meča dogodio se na prelasku između 36. i 37. minuta, kada je Aleksa Zarić serijom od pet vezanih poena odveo gostujuću ekipu na nedostižnih 12 poena prednosti (83:71).

Tačku na ovaj susret stavio je Petar Rakićević trojkom na dvanaest sekundi pre kraja utakmice za konačnih 91:77.

U pobedničkoj ekipi istakao se Amerikanac Nikolas Nil sa 20 poena i 12 skokova, dok je najistaknutiji pojedinac u redovima domaćina bio kapiten Raško Katić, koji je meč okončao sa 21 postignutim poenom.

Bio je ovo četvrti uzastopni prvenstveni neuspeh za ekipu trenera Ivice Vukotića, koja će izlaz iz trenutne rezultatske krize pokušati da pronađe na gostovanju beogradskom Dinamiku narednog vikenda.

RADNIČKI – VOJVODINA 77:91 (23:22, 20:20, 19:21, 15:28)