Kup Srbije: Odbojkaši Radničkog bez finala

Crvena zvezda i Partizan će se boriti za prvi trofej u sezoni. Crveno-beli su u polufinalu eliminisali aktuelnog šampiona Radnički Kredi banku. Bili su domaći koncentrisaniji, odlučniji u presudnim momentima, dok Kragujevčani nisu koristili brojne šanse koje su imali u završnicama drugog i trećeg seta.

Osim prednosti na startu za Radnički (6:3), ostatak prvog perioda protekao je uglavnom po planu crveno-belih. Doduše, zadržali su Kragujevčani dva poena viška do prvog tehničkog tajm-auta (8:6), ali je vrlo brzo Zvezda preokrenula (9:8).

U nastavku Kragujevčani su dosta grešili, što je domaćin znao da iskoristi. Posle greške Ilije Ivovića i bloka Petkovića crveno-beli su u završnici imali pet poena viška (21:16), pa ni brojne izmene nisu u tim trenucima pomogle Draganu Đorđeviću. Drugu set loptu za vođstvo svog tima iskoristio je Miloš Terzić – 25:20.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u drugom setu. Već na početku seta prvi sudija Kolarević je pokazao žuti karton zbog prigovora Opačiću, a ispostavilo se da je posle toga Radnički zaigrao mnogo bolje. Gosti su najveću razliku imali sredinom seta (15:11), ali se Zvezda brzo vratila u igru (15:14).

Imala je ekipa Dragana Đorđevića snage još jednom da uzvrati, pa su u završnicu ušli sa dva poena viška (20:18). I tada su krenuli problemi Radničkog, u situacijama kad je trebalo zadati završni udarac. Najpre je u kontri pogrešio Opačić, nedugo zatim Ivovića je izblokirao Bojović, ali su i pored toga Kragujevčani imali dve set lopte (24:22).

Ni to im nije bilo dovoljno. Prvu je anulirao servis greškom Ivović (zgazio liniju), a potom se Zvezda sjajno odbranila, a Terzić je doneo izjednačenje (24:24). Još jednu set loptu je propustio Radnički, a Zvezda je to znala da iskoristi. Na servis grešku Terzića Stevanović je uzvratio na isti način (27:26), pa je domaćin posle nove greške gostiju, ovoga puta Radovića u napadu duplirala prednost – 28:26.

Slično je bilo i u trećem setu. Dugo su se rivali smenjivali u vođstvu, a ni jedan od timova nije imao osetniju prednost. Ipak, činilo se da će Kragujevčani uspeti napokon da osvoje set, s obzirom da su u završnici imali dva poena viška (22:20). Tada je svoj tim pokrenuo kapiten Miloš Terzić, sa dva vezana poena, a na to su se nadovezali blokovi Milutinovića i Mitića, kao i greška Stevanovića za konačnih 25:22.

Dvorana: SC “Šumice“.
Gledalaca: 1.100.
Sudije: Boris Kolarević (Novi Sad) i Zorica Bjelić (Beograd).
Trajanje meča: 83 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Perić 3, Bojović 10, Milutinović 4, Mitić 4, Terzić 14, Petković 15, Vujić (libero), Pajić, Koprivica 4. Nisu igrali: Stefanović, Jakovljević, Petrović.  Trener: Željko Bulatović.

RADNIČKI KREDI BANKA: Radović 8, I. Ivović 9, Stevanović 11, Ilić 1, Blagojević, Opačić 12, Pantelić (libero), Perović 7, J. Ivović, Novoselac, Ćirović.  Nije igrao: Hadžifejzović.  Trener: Dragan Đorđević.

Izvor: KG sport, zurnal.rs