Pobeda za kraj najbolje polusezone u istoriji kluba! (VIDEO)

Ekipa Radničkog, posle prvog neuspeha u sezoni protiv šampiona Partizana, pokazala je snagu i izdigla se posle tog, možda očekivanog, ali neugodnog poraza. Pred više od 6000 gledalaca savladan je beogradski Rad rezultatom 4:2 (2:0). Trener Kuzeljević je načinio neke izmene u odnosu na prethodni meč, pa je tako na poziciji levog beka pružio je šansu Ristiću, koji je to sjajno iskoristio, i vratio Kuzeljeviću golom i asistencijom.

Oba tima na početku meča su pokazala svom protivniku da se neće braniti, pa su gledaoci imali prilike da vide otvorenu i uzbudljivu utakmicu. Već na samom početku meča, do 10. minuta, oba tima imala su prilike za gol, ali Luka na jednoj i Milošković na drugoj strani nisu bili precizni. U 12. minuta najbolju priliku na startu propustio je ponovo Luka, kada je volej udarcem namučio Čančarevića, koji je uz pomoć stative uspeo da interveniše. U 20. minutu Radnički je poveo. Ristić je prošao po levoj strani, i ubacio loptu u kazneni prostor gostiju. Najbolji strelac JSL Spalević je bio na pravom mestu, i u maniru rasnog golgetera, volej udarcem, poslao loptu pod prečku Danilovićevog gola. Odmah zatim, Spalević je imao priliku i da uveća prednost svog tima, ali je Milivojević odličnim klizećim startom spasio siguran pogodak. Rad je uzvratio u 35 minutu, kada je Čančarević po ko zna koji put ove sezone u situaciji jedan na jedan bio bolji od protivničkih napadača, na odbijenu loptu natrčao je Luka, ali su štoperi Radničkog stigli da izblokiraju udarac. Međutim, umesto izjednačenja, kraj poluvremena je doneo još ubedljiviju prednost Radničkom. Slobodan udarac sa 20-ak metara iskosa sa desne strane izveo je Ristić. Lopta se od prečke odbila o leđa Danilovića i na kraju završila u mreži. Domaći navijači pomislili su da su već završili posao i da slavlje može da počne.

Ipak, početak drugog poluvremena potpuno je pripao gostima, koji su krenuli u potpunu ofanzivu. Već u 53. minutu Rad je smanjio prednost preko Kojića. Ubačenu loptu po zemlji sa desne strane nisu uspeli da izbace ni Tintor ni Milošević, a takvu smušenu, netipičnu intervenciju štopera Radničkog napadač Rada je lako iskoristio, i sa peterca samo prosledio loptu pored nemoćnog Čančarevića. Ta opomena nije bila dovoljna Radničkom, nastavili su sa vrlo defanzivnom igrom, a Rad je to mogao da kazni već u 58. minutu, ali je Stanojević bio neprecizan. Ipak, ono što nisu uspeli u 58, uspeli su u 63. minutu, kada su igrači veznog reda, na prvom mestu Petrović, jako loše reagovali, i dozvolili Stanojeviću da šutira neometan sa 20 metara od gola Radničkog. On je to iskoristio, i lepo plasirao loptu u donji levi ugao, i tako doneo poravnanje Beograđanima. Taj period očajne igre Radničkog se nastavio, u 66. minutu Luka je izašao sam pred Čančarevića, ali je ovaj ponovo uspeo da interveniše, i izbaci loptu u korner. Ispostaviće se da je to bio ključni trenutak ovog meča, kada je ofanziva Rada splasnula, a igra Radničkog ponovo krenula da se podiže na viši nivo. U 74. minutu Spalević ponovo pokazuje klasu. Sledio je svoj golgeterski instinkt, i ispratio jednu dubinsku loptu koja je došla duboko sa polovine Radničkog. Štoperi Rada nisu bili dovoljno brzi da ga isprate, kao ni golman Danilović koji je izleteo, ali ostao za malo kratak. Spalević je uspeo da ga obiđe i zatim plasira loptu u mrežu, preko Milivojevića koji je klizećim startom pokušao da spreči pogodak.

Poslednjih 15 minuta proteklo je u neuspešnim pokušajima Rada da ponovo izjednači i u ubitačnim kontrama Radničkog, koje su ih krasile čitave jeseni. Veliku šansu da konačno reši pitanje pobednika imao je Obrovac. Danilović je ponovo istrčao sa svoje gol linije, Obrovac se odlučio da pokuša da ga lobuje, ali je to jako loše uradio, pa je golman Rada imao priliku da interveniše. Međutim, u nadoknadi vremena, džoker Kuzeljevića Živadinović postiže svoj drugi gol u sezoni, i time kruniše još jednu pobedu Radničkog i stavlja tačku na najuspešniju jesen u istoriji kragujevačkog superligaša.

Stadion: Čika Dača