Pobeda skinula skalp lideru

Fudbaleri Pobede savladali su danas na svom terenu u derbiju kola lidera, ekipu Mačve, sa 2:0 (0:0). Na taj način su izabranici Željka Miloševića prekinuli seriju od tri uzastopne utakmice bez pobede.

Jedna od najmlađih ekipa u ligi održala je pravi čas fudbala lideru dosadašnjeg dela prvenstva. Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu, a junak meča bio je napadač domaćih Miloš Matanović, koji je sa dva gola odlučio ovaj derbi.

Kod oba gola asistirao mu je kolega iz napada Vidić. Najpre je u 15. minutu glavom uspeo da prebaci kompletnu odbranu Mačve, da bi Matanović preciznim udarcem levom nogom sa ivice šesnaesterca pogodio gol Šapčana. U 40. minutu opet akcija njih dvojice, koju Matanović završava snažnim i neodbranjivim udarcem sa nekih desetak metara, prosto pocepavši mrežu gostiju .

Do kraja meča oba čuvara mreže bila su na visini zadatka, tako da su mreže u drugom poluvremenu mirovale.

Ovim trijumfom Pobeda se priključila grupi ekipa koje dele 4. mesto, sa 17 osvojenih bodova. U narednom kolu Beloševčane očekuje veoma neugodno gostovanje ekipi Poleta u Ljubiću.