Pobeda rukometaša Radničkog za kraj prvenstva

Trijumfalan završetak prvenstva za rukometaše Radničkog, koji su večeras savladali aranđelovački Šamot 65 u utakmici poslednjeg, 26. kola ARKUS lige, rezultatom 34:30 (16:12). Šumadinci ovogodišnju prvenstvenu trku završavaju na šestoj poziciji, što je, ako se imaju u vidu sve nedaće koje su ih pratile tokom čitave sezone, sasvim zadovoljavajući plasman.

Imali su Aranđelovčani žarku želju da se pobedom pred svojom publikom oproste od nadmetanja u najvišem rangu takmičenja, ali su im Kragujevčani to zadovoljstvo ipak uskratili.

Trebalo je izabranicima trenera Žikice Milosavljevića dosta vremena i strpljenja da slome otpor domaćina, koji je maltene tokom čitavog prvog poluvremena uspešno održavao rezultatsku ravnotežu. Tek u završnim minutima ovog perioda igre Kragujevčani uspevaju dođu do nešto osetnije prednosti, najpre od dva, a nedugo zatim i četiri gola „viška“, sa kojom su i otišli na predah između dva poluvremena – 16:12.

Domaćin je sa dva brza gola na samom startu drugog dela igre uspeo da prepolovi zaostatak (16:14), ali su Šumadinci ubrzo uzvratili serijom 4:0 za maksimalnih „plus 5“ u 38. minutu utakmice (23:16). Tada je već postalo jasno da će bodovi završiti na kontu gostujuće ekipe, pa je strateg Radničkog Žikica Milosavljević postepeno počeo da pruža priliku igračima sa nešto manjom minutažom u minulom delu prvenstva, koji su rutinski priveli meč kraju.

Vladan Stanojević bio je najistaknutiji pojedinac u pobedničkom timu sa 6 pogodaka, koliko je postigao i Mirko Damjanović, najefikasniji u redovima Šamota na večerašnjem susretu.

Za rukometaše Radničkog ova sezona još nije završena, s obzirom da ih već u nedelju, 7. maja, u SBB hali Jezero očekuje polufinalni meč Kupa prof. dr Branislav Pokrajac protiv novosadske Vojvodine.

Šamot 65 – Radnički 30:34 (12:16)

ARANĐELOVAC
Dvorana: SRC“Šumadija“.
Gledalaca: 400
Sudije: Goran Kovač, Srđan Milosavljević
Sedmerci: Šamot (4), Radnički 5 (5).
Isključenja: Šamot 8 min, Radnički 6 min.

Šamot 65: Preković 4, Radisavljević 4, Ilić 4, Barbatesković 4, Radosavljević, Živojinović 2, Čolović (3 odbrane), Krajović 1, Mrdović (6 odbrana), Lomić, Zmajević 1, Mrda 2, Mitrović (3 odbrane), Leković 2, Damjanović 6.

Radnički: Maljević 3,Grubor 2, Stanisavljević 5, Prodanović 1, Mutavdžić 3, S.Đerić, Mojsilović 1, Kasalović 2, Knežević 2, Utvić 4, L.Đerić 3, Stanojev 2, Stanojević 6, Ivanović ( odbrane), Zlatanović (14 odbrana).

Igrač utakmice: Vladan Stanojević (Radnički)