Važna pobeda u finišu

Fudbaleri kragujevačkog prvoligaša, prema očekivanju zabeležili su i devetu pobedu u ovoj sezoni i na najbolji način se oprostili od svojih navijača. Savladali su veoma dobru ekipu Bežanije iz Beograda sa 3:1 u pretposlednjem kolu Prve lige Srbije i to pogocima u samom finišu utakmice. Na taj našin su kolo pre završetka jesenje sezone zadržali drugu poziciju na tabeli sa pet bodova manje od vodećeg BASKA, sa kojim se u poslednjem kolu sastaju u Beogradu.

Do ove pobede, osme na svom terenu, Radnički nije lako došao. Gosti iako se nalaze na dnu tabele prikazali su dobru igru na sredini terena i imali su tri šanse od kojih su jednu i iskoristili. Na drugoj strani domaći fudbaleri izuzetno motivisani, ali i opterećeni imperativom pobede ,koju su sebi postavili kao cilj, odavno nisu uputili više šuteva na gol protivnika, od kojih su tri i iskorišćena. Medjutim, u žurbi da se što pre postigne prednost bilo je i grešaka u prijemu i predavanju lopti, a posebno u nepreciznosti pred golom golmana Puletića, koji je dosta zaslužan što Bežanija nije napustila Kragujevac i sa više golova u svojoj mreži.
Domaća ekipa došla je u vođstvo u 24. minutu. Korner je izveden sa leve strane i u gužvi pred golom Beograđana najbolje snašao Maksimović, koji je koji je loptu poslao u mrežu. Ređali su se, potom, udarci na gol, ali su gosti na drugoj strani preko Delibašića, posle akcije preko desne strane, neposredno pred odlazak na uspeli da iznenade sve na stadionu i izjednače na 1:1. u 43. minutu.

Posle odmora Radnički 1923 krenuo je još ofanzivnije u napad posebno akcijama preko leve strane, koje je predvodio najzapaženiji igrač i mladi reprezentativac Filip Kostić. Posle silnih napada i šuteva na gol u 78. minutu gostujući igrač Nedeljković je u svom kaznenom prostoru igrao rukom i sudija je pokazao na penal, koji Spalević nije iskoristio, jer mu je golman odbranio udarac. I kako se priblišavao kraj utakmice domaći igrači sve više su opsedali gol gostiju i to se isplatilo, ali je neizvesnost trajala sve do 86. minuta kada je Spalević svojim desetim pogotkom u prvenstvu doneo prednost svojoj ekipi. Konačan rezultat u poslednjem minutu igre postavio je Lepović posle povratne lopte i tako na najbolji način krunisao jednu važnu, ali tešku pobedu.

Rаdnički 1923 – Bežаnijа 3:1 (1:1)

Stаdion: „Čikа Dаčа“.
Gledаlаcа: 1.000.
Sudijа: Srđаn Obrаdović (Jаgodinа).
Pomoćnici: Jovаnović i Petrović (obojicа iz Nišа).
Žuti kаrtoni: Milošević, Lepović, Mаksimović (Rаdnički 1923), Mаrković, Božičić, Nedeljković (Bežаnijа).
Strelci: 1:0. Mаksimović 13′, 1:1. Delibаšić 43′, 2:1. Spаlević 86′, 3:1. Lepović 90′.

RADNIČKI 1923: Čаnčаrević, Božović, Ristić, Aleksić, Milošević, Aleksić, Nedović, Petrović (od 71′ Živаdinović), Lepović, Kostić, Mаksimović (od 58′ Kаrаmаtić), Spаlević (od 90′. Vidić).

BEŽANIJA: Puletić, Mаrković, Božičić, Đuričić, Milić , Kostić, Nedeljković, Skoknа (od 89′ Vukojević), Mirković, Delibаšić, Blаgojević (od 59′ Rаdulović).

Igrаč utаkmice: Filip Kostić (Rаdnički 1923).

Rezultati 16.kola i tabela Prve lige Srbije.