Pobeda Radničkog na startu priprema u Antaliji

U prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji fudbaleri Radničkog ostvarili su pobedu nad vicešampionom Slovačke, ekipom Senice sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Darko Spalević, kada je u 30. minutu na centaršut Marka Ristića odlično reagovao glavom i savladao Maleca.

Viđen je ravnopravan duel u kojem su povoljnije prilike imali Kragujevčani, ali je golman slovačke ekipe bio na visini zadatka. Kuzeljević se trudio svima da ukaže šansu, pa je u drugom poluvremenu uveo drugu postavu.

Fudbaleri Radničkog 1923 naredni meč u Antaliji igraju već u utorak u 11 časova protiv Poljskog prvoligaša, ekipe Beljčatov.

FK Radnički – FK Senica 1:0 (0:0)

Strelac: Darko Spalević (30. minut)
Žuti kartoni: Obrovac, Božović i Tintor (Radnički 1923)

RADNIČKI: I poluvreme: Čančarević, Božović, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Mutavdžić, Obrovac, Milošković, Simić i Spalević. II poluvreme: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Kosorić, Rosić, I. Petrović, Lepović, S. Petrović (Komljenović), Vukašinović, Kostić, Živadinović.

SENICA: Malec, Križko, Pavlik, Gajdošík (Pillar), Sedlak, Wijlaars, Strnad (46. Konaa), Hošek, Bolinha, Kalabiška (Janso), Vilkovsky (Štepanovsky).