Pobeda prokockala sva tri boda

Pobeda-PoletU 6. kolu Srpske lige „Zapad“ beloševačka Pobeda podelila je bodove na svom terenu sa Poletom iz Ljubića – 1:1 (1:1). Beloševčani su bili bliži pobedi, a to što nisu do nje došli, svakako je krivica loše realizacije.

Utakmica je počela u neuobičajenom terminu od 11 sati, pa se očigledno strelci u redovima domaćeg tima nisu još razbudili, budući da je Pobeda propustila sijaset prilika, među kojima je i jedanasterac u 71. minutu. Domaći tim je diktirao tempo, dok su gosti iz brzih kontranapada ugrožavali gol Marka Kostića.

Pobeda je povela u 16. minutu nakon lepe akcije koju je započeo kapiten Stojanović, nastavio Pejčinović, a realizovao Popović. Gosti su nakon toga imali dve dobre prilike preko Kamberovića i Vasilića, da bi treću izglednu situaciju pretvorili u gol. Igrao se 44. minut kada je odbrana Pobede pogrešila i dozvolila da Luković izađe sam ispred Kostića. Golman Pobede je uspeo da odbrani udarac, ali na njegovu nesreću na odbijenu loptu natrčao je Mihajlović i smestio je u nebranjenu mrežu.

U drugom poluvremeu domaćin je imao i brojčanu prednost na terenu, pošto je u 65. minutu isključen gostujući fudbaler Perišić, nakon starta nad Vidovićem.  U 69. minutu Pobeda je imala izvanrednu priliku da ponovo dođe do prednosti, kada je Knežević igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Nikolić pokazao na belu tačku. Ipak, nonšalantni udarac Popovića sa 11 metara odbranio je sjajni golman Poleta Čabarkapa, koji je defintivno izrastao u igrača utakmice.

Drugi kragujevački predstavnik u ovom rangu, ekipa Šumadije, odigrala je bez golova u Smederevu, čime je sačuvala sedmo mesto sa devet osvojenih bodova. Pobeda je nakon ovog remija pala na deveto mesto i ima bod manje od srpskoligaša sa Bubnja.

U narednom kolu Pobeda će gostovati Jasenici 1911 u Smederevskoj Palanci, dok Šumadija na Bubnju dočekuje imenjaka iz Aranđelovca.

POBEDA BELOŠEVAC – POLET (LJUBIĆ) 1:1 (1:1)

BELOŠEVAC
Igralište:
Pored pruge.
Gledalaca: 150.
Sudija: Dragan Nikolić (Požarevac).
Pomoćnici: Marko Racić (Petrovac na Mlavi) i Maja Milošević (Požarevac).
Žuti kartoni: L. Petrović, Pejčinović (Pobeda Belošvac), Đorđilović, Knežević, Nikolić (Polet).
Crveni karton: Perišić (Polet), u 65. minutu .
Strelci: Popović u 16. minutu za Pobedu Beloševac, Mihajlović u 44. minutu za Polet.

POBEDA BELOŠEVAC: M.Kostić 7, Bjelanović 6,5, Miljuš 6, V.Petrović 6 (Đorđević 6), L.Petrović 6,5, Ljujić 7 (S.Kostić 6), Vidović 7 (Ljubisavljević -), Pejčinović 7, Keljević 7, Stojanović 7, Popović 7.

POLET: Čabarkapa 7,5, Veljović 6,5, Đorđilović 6, Perišić 6, Knežević 6,5, Radisavčević 7, Tomić 6 (Nikolić 7), Luković 7, Mihajlović 7 (Petrović-),Vasilić 6,5 (Protić-), Kamberović 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Bojan Čabarkapa (Polet).

Izvor: Željko Marinković