Pobeda nad liderom na dar vernim navijačima

LIDER POLOŽEN NA PLEĆA: Košarkaši Radničkog 1950 (Foto: JZ)

U poslednjoj utakmici pred svojim navijačima u ovoj sezoni, košarkaši Radničkog 1950 su večeras u hali „Gordana Goca Bogojević“ položili na pleća novosadsku Vojvodinu, lidera Druge lige Srbije i budućeg prvoligaša. Kragujevčani su slavili rezultatom 97:87 (21:22, 23:23, 29:10, 24:32) i tako nagradili svoje verne simpatizere za podršku tokom čitave sezone.

Iako utakmica nije imala veći rezultatski značaj, izuzev prestiža, oba večerašnja rivala prikazala su zavidan nivo borbenosti, praćen velikim brojem grešaka. Grešila je i sudijska trojka, koja je sa par diskutabilnih odluka dodatno podigla tenzije u hali „Gordana Goca Bogojević“.

Utakmica je prelomljena u trećoj deonici, kada su Kragujevčani izašli iz ritma igre koji je namentula gostujuća ekipa u prvom poluvremenu i znalački iskažnjavali sve greške svog rivala.

Naime, prvih dvadeset minuta susreta obeležila je neka vrsta run & gun košarke, u kojoj su se Novosađani bolje snašli. Gosti su otvorili utakmicu serijom 11:2, pre svega zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, koji ih je služio u uvodnim trenucima meča.

Ipak, domaći su se brzo vratili u igru i najpre stigli do izjednačenja u 7. minutu (16:16), a potim i do vođstva (19:18), ali je prvi desetominutni period na kraju ipak pripao ekipi Vojvodine – 22:21.

Ništa novo nije viđeno ni u drugoj četvrtini. Obe ekipe oslanjale su se uglavnom na šut za tri poena, koji ih je periodično služio. Sredinom ovog perioda, gosti ponovo stižu do dvocifrene prednosti (36:26), pre svega zahvaljujući raspucanom Berbakovu, kome je na drugoj strani parirao raspoloženi Ivan Nedeljković. Upravo je Nedeljković sa pet vezanih poena bio inicijator serije, kojom je Radnički 1950 stigao do preokreta i vođstva u finišu ove četvrtine (42:39).

Na poluvreme se ipak otišlo sa minimalnim vođstvom gostiju (45:44), koji nisu ni slutili da će u narednih deset minuta doživeti pravi potop. Sve je počelo serijom Kragujevčana od osam uzastopnih poena, na koju Novosađani nisu imali pravi odgovor. Na krilima razigranog Kostića, domaći su ubrzo došli i do prve dvocifrene prednosti na meču – 58:48. Tu razliku su do kraja treće četvrtine košarkaši Radničkog 1950 uvećali na osamnaest poena prednosti – 73:55.

Trojkom Srđana Stojanovića u 34. minutu, Kragujevčani su „izbili“ na „plus 20“ – 82:62. I taman kada su simpatizeri domaćeg tima pomislili da su njihovi ljubimci na pragu sedamnaeste pobede u sezoni, gosti su se probudili i spustili razliku u jednocifrene okvire, čime su uneli blagu neizvesnost u pogledu konačnog ishoda, naročito nakon tehničke greške dosuđene Ivanu Nedeljkoviću dva minuta pre kraja susreta. Ipak, Novosađani su ovu priliku brzo prokockali, Radnički 1950 je ponovo došao do dvocifrene prednosti i sigurno priveo utakmicu kraju.

Ekipa iz Novog Sada je imala čak 40 pokušaja za tri poena, što dovoljno govori o konceptu igre gostujuće ekipe večeras. Na drugoj strani, Radnički 1950 je i pored 23 izgubljene lopte uspeo da dođe do trijumfa, pre svega zahvaljujući dobrom defanzivnom skoku i racionalnijoj igri u napadu, naročito u drugom poluvremenu.

JOŠ JEDNA BRILJANTNA PARTIJA: Srđan Stojanović (Foto: JZ)

U pobedničkoj ekipi istakao se Stojanović sa 29 poena, 10 skokova i čak 40 indeksnih poena. Odličnu rolu zabeležio je i Nedeljković sa 24 poena, kao i Kostić sa 19. Dvocifren je bio još i Filip Popović sa 15 poena.

Kod gostiju, najefikasniji je bio nekadašnji košarkaš kragujevačkog Radničkog Stefan Stojačić sa 20 poena, Berbakov je ubacio 16, Grubor 14, a Bjelica 13 poena.

RADNIČKI 1950 – VOJVODINA 97:87 (21:22, 23:23, 29:10, 24:32)

Hala: „Gordana Goca Bogojević“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Stojanović, Svrkota i Stefanović (sva trojica iz Beograda).

RADNIČKI 1950: Kostić 19, Lalović 2, Lakićević, Nedeljković 24 (indeks 31), Babić, Stojanović 29 (indeks 40, 10 sk), Popović 15 (7 sk), J.Tanasijević, Beloica, Drašković 6, N. Tanasijević 2. Trener: Igor Todorović.

VOJVODINA: Zarić 4, Bjelica 13, Berbakov 16, Krtinić 6, Jović, Opačić, Stojačić 20 (7 sk), Kovačević, Orlić 6, Milaković, Grubor 14, Atanasov 2. Trener: Filip Socek.

U poslednjem, 26. kolu Druge lige Srbije, košarkaši Radničkog 1950 gostovaće Napretku u Aleksincu.