Pobeda fudbalera Radničkog 1923 za kraj zimskih priprema

U završnoj proveri pred nastavak sezone u Mozzart Bet Superligi, fudbaleri Radničkog 1923 danas su na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača” savladali ekipu Zemuna sa ubedljivih 3:0 (3:0) i tako napravili idealnu uvertiru za prolećnu premijeru protiv Voždovca.

Drugoplasirani tim Srpske lige Beograd nije bio u stanju da parira kragujevačkom superligašu, koji je već u uvodnim minutima utakmice obezbedio značajan kapital od dva gola. Najpre je najbolji strelac “crvenih” u dosadašnjem delu sezone Milutin Vidosavljević izuzetno preciznim udarcem sa ruba kaznenog prostora doneo početno vođstvo kragujevačkom timu u 6. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Nigerijac Žofri Činedu posle kornera smestio loptu glavom u protivničku mrežu za 2:0.

Zemunci su prvi put zapretili tek u 22. minutu, kada je Lazar Raičević zaustavio nezgodan udarac Dakića. Šest minuta kasnije “crveni” stižu i do trećeg pogotka na današnjoj utakmici. Nakon još jednog kornera koji je izveo Vidosavljević, iskusni Milan Mitrović postiže svoj prvenac u dresu kragujevačkog superligaša.

Poslednje uzbuđenje u prvom delu susreta viđeno je u 44. minutu, kada je Nikola Vlajković šutirao iskosa sa desne strane preko gola.

Nakon prvog poluvremena, u kome je izveo trenutno najjači sastav, strateg Radničkog 1923 Dejan Joksimović je u nastavku utakmice pružio priliku mlađim igračima i rezervistima, uključujući dvojicu momaka koji poslednjih dana treniraju sa kragujevačkim superligašem, a to su levi bek Marko Vančagović i napadač Andrija Ratković, koji je već imao priliku da nastupa za ekipu iz srca Šumadije.

Propustili su Kragujevčani nekoliko prilika da postignu još neki gol do kraja utakmice i tako učine pobedu još ubedljivijom. Dva puta su defanzivci Zemuna izbacivali loptu sa same gol linije nakon pokušaja Maksimovića i Zorića, a vredni pomena su i udarci Dragoljuba Srnića sa distance i mladog Đorđa Jovanovića iz srca kaznenog prostora, koji nisu doneli promenu rezultata.

Današnju utakmicu na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ obeležilo je i zajedničko navijanje dve bratske navijačke grupe, „Crvenih đavola“ i „Taurunum bojsa“, koji su tokom svih devedeset minuta igre davali „štimung“ akterima na terenu.

ZA USPOMENU: Zajednička fotografija fudbalera Radničkog 1923 i Zemuna

“Crveni” su današnjim duelom sa Zemuncima zaključili ciklus pripremnih utakmica, koji su započeli početkom januara ubedljivom pobedom nad lazarevačkom Kolubarom u Kragujevcu (3:0). Usledio je remi sa ekipom Mladosti u Lučanima (1:1), a zatim i odlazak u Antaliju, gde su Kragujevčani odigrali još tri test utakmice: sa mađarskom Kišvardom (1:2), ruskim Jenisejom (1:1) i kazahstanskim Kaisarom (0:2).

Prolećni deo sezone u Mozzart Bet Superligi fudbaleri Radničkog 1923 otvaraju naredne subote, kada će na svom terenu ugostiti ekipu Voždovca, koja ih je savladala u prvom međusobnom duelu ove sezone sa minimalnih 1:0.

RADNIČKI 1923 – ZEMUN 3:0 (3:0)