Plitko „Jezero“ za Šapčanke

Taman kada se činilo da polako hvataju pravi takmičarski ritam, rukometašice Radničkog doživele su neplanirani poraz na svom terenu u zaostaloj utakmici 7. kola ARKUS lige protiv šabačkog Medicinara. Oslabljen neigranjem pet standardnih prvotimki, vicešampion Srbije nije bio u stanju da parira raspoloženim Šapčankama, koje su uspele da odnesu ceo plen iz „SBB Jezera“ – 25:20 (8:11).

Sam početak meča pripao je gošćama, koje su bile u konstantnom vođstvu sve do sredine prvog poluvremena, kada je Radnički furioznom serijom 6:0 došao do preokreta i prednosti od tri gola (9:6), koju je sačuvao do isteka prvih trideset minuta (11:8).

Pogotkom Milice Todorović Kragujevčanke u 33. minutu stiču maksimalnu prednost od četiri gola (13:9), koja nije dugo potrajala, budući da su Šapčanke sa tri gola u seriji stigle na korak do izjednačenja (13:12).

Kako se utakmice bližila svom kraju, tako je i faktor „kraće klupe“ Radničkog sve više dolazio do izražaja. Već sredinom drugog poluvremena videlo se da Kragujevčanke gube svežinu i da neće biti u stanju da iznesu teret utakmice do samog kraja. To su, naravno, gošće iskoristile da ponovo preuzmu kontrolu nad rezultatom i preusmere tok utakmice na svoju stranu (20:17).

Pokušavale su domaće da odgovore na ovaj nalet Šapčanki, ali uzalud. Bodovi su na kraju završili na kontu ekipe Medicinara, koja je trijumfom u „SBB Jezeru“ prekinula niz od tri uzastopna neuspeha.

Aleksandra Krstić je sa 7 postignutih golova bila „prva violina“ u gostujućem sastavu na ovom susretu, dok su u redovima domaćina prednjačile Teodora Veličković sa 9 i Ajlin Bjelak sa 5 pogodaka.

Kragujevčanke su nakon ovog poraza ostale na osmom mestu prvenstvene tabele sa učinkom od tri pobede, jednog remija i četiri poraza.

Priliku za popravni pred svojom publikom rukometašice Radničkog imaće u nedelju, 7. novembra, kada će ugostiti ekipu Bora.

RADNIČKI – MEDICINAR 20:25 (11:8)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović.
Sedmerci: Radnički 4 (3), Medicinar 6 (5).
Isključenja: Radnički 10 min, Medicinar 14 min.

RADNIČKI: Veličković 9, Bjelak 5, Blagojević, Filipović, Vlašković, Mikić 3, Pojužina, Vasović, T.Petrović , Inđić 1, Petković (13 odbrana, sedmerac), Ranković, Todorović 2.

MEDICINAR: Obrenović 2, Kojić 4, Radukić 1, Ninković (8 odbrana), Tomković 4, Cvejić, Kažić 3, Cvetinović 2, Vasić 1, Krstić 7, Mandić, Rakić 1, Cvijanović, Ivković, Glišić.

Igračica utakmice: Aleksandra Vasić (Medicinar).