Ples na snegu

Izabranici novog trenera Despotovića pokazali su, iako im vremenski uslovi za pripreme ne idu na ruku, da postepeno ulaze u formu i da se novi igrači dobro uklapaju u sistem igre. To se posebno odnosi na napadački red i golmana Nikolu Milovanovića, koji je kao pojačanje došao iz srpskoligaša Partizana iz Bumbarevog Brda. Na teškom terenu prekrivenim snegom bolje su se snašli domaćini, a Grošničani su mogli rezultatski i bolje da prođu da su iskoristili penal. Šumadija je došla u vođstvo pogotkom Kostića u 12. minutu, posle asistencije Lazarevića sa leve strane. Prednost je povećao Miloš Rakić u 35. minutu kada je sa 16 metara iznenadio iskusnog golmana Vodojaže Jankovića. Neposredno pred odlazak na odmor Rakić se i drugi put upisao u listu strelaca. Šutirao je sa desne strane pod prečku, odbrambeni igrač Grošničana Kostić pokušao je glavom da zaustavi njegov udarac, ali je lopta završila u mreži.

Miloš Rakić - Šumadija 1903

U drugom poluvremenu Grošničani su češće atakovali na gol Milovanovića, koji nekoliko puta uspešno intervenisao i dokazao da će predstavljati značajno pojačanje posle odlaska golmana Nastića. U 48. minutu Vodojaža nije iskoristila jedanaesterac, jer je kapiten Dejan Marković sa 11 metara umesto mreže pogodio prečku. Ipak, u finišu susreta postignuta su još dva pogotka. U 80. minutu Nenad Rakić je povećao prednost jesenjeg prvaka u Zoni „Morava“ na 4:0, a počasni pogodak za Grošničane postigao je Đorđević u dva minuta pre kraja susreta.

– U veoma teškim uslovima za igru mi smo pokazali da smo spremniji i zasluženo pobedili. Ja nisam igrao protiv Slavije zbog bolesti. Oporavio sam se, ali još nisam zadovoljan svojom formom, jer sam se kasnije uključio i u pripreme. Ekipa se još uigrava, iako je oslabljena odlaskom nekih igrača, borićemo se da sačuvamo prvo mesto i pored toga što znamo da će to biti teško, rekao nam je posle utakmice dvostruki strelac Miloš Rakić.

Narednu kontrolnu utakmicu Šumadija 1903 odigraće u sredu sa liderom na tabeli Prve gradske lige Kragujevca Slobodom iz Donjih Grbica, najverovatnije, na jednom od pomoćnih terena Stadiona „Čaka Dača“, ako uslovi budu dozvoljavali.

Šumadija 1903 – Vodojaža 4:1 (3:0)

Stadion: Pomoćni teren na Bubnju.
Gledalaca: 30.
Sudija: Despotović (Kragujevac).
Strelci: 1:0. Kostić 12.min, 2:0. M. Rakić 35.min, 3:0. M. Rakić 43.min, 4:0. N. Rakić 75.min, 4:1. Đorđević 88. minut.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Marinkov, Milunović, Keljević, Bošković, Aleksić, M.Rakić, Vidojević, Živić, Lazarević, Kostić. Igrali su još: Tomić, Potrić, Nikolić, N. Rakić.

VODOJAŽA: Janković, Jokić, Anđelković, D. Marković, Kostić, Despotović, Keljević, Petrović, Ljubisavljević, Galamić, Dimitrijević. Igrali su još: Ilić, Đorđević, Kovačević, M. Marković, Milenković, Mitrović, Ratinac, Vuković.