Pirova pobeda rukometaša Radničkog

IMAG0486-680x300

Rukometaši kragujevačkog Radničkog pobedom su se oprostili od takmičenja u Čelendž kupu za ovu sezonu. Kragujevčani su u revanš meču Top 16 faze ovog takmičenja savladali ekipu Storda sa 27:22, što ipak nije bilo dovoljno da se nadoknadi „minus devet“ iz prvog meča (32:23).

Za razliku od jučerašnjeg bledog izdanja, rukometaši Radničkog su večeras delovali mnogo bolje, ali nažalost, nisu uspeli da anuliraju veliki deficit iz prvog meča. Ruku na srce, kragujevački tim su večeras dosta sputavale i sudije, koje su u nekim ključnim trenucima, kada je Radnički bio u prilici da sustigne prednost domaćina iz prvog meča, napravile nekoliko neshvatljivih grešaka na štetu Kragujevčana.

Ekipa Storda je bolje ušla u meč, povela sa 5:3 u 8. minutu, ali je onda usledio preokret u režiji Bosića i Rajičevića, tako da je Radnički već u 14. minutu vodio sa 6:5. Poveo je kragujevački tim sa 9:6 dva minuta kasnije, ali nakon tajm-auta Norvežani vezuju tri gola za poravnanje rezultata.

Ipak, do odlaska na odmor Kragujevčani uspevaju da se rezultatski odlepe i na pauzu odu sa četiri gola prednosti – 14:10.

Nastavio je Radnički u istom ritmu i na startu drugog dela igre. U prvih pet minuta nastavka Kragujevčani stižu do „plus sedam“ – 17:10.

Ali onda na scenu stupaju sudije Hofer i Šmithuber, koje sa par spornih odluka vraćaju ekipu Storda u igru. Uz to, predstavnici norveškog tima su stalno vršili pritisak na zapasnički sto, što nije sankcionisano.

U takvoj atmosferi gosti iz Kragujevca su podlegli pritisku, Norvežani su smanjili na 22:20 u 52. minutu i uspeli nekako da se „provuku“ do kraja meča.

Ponovo je Knudsen bio najefikasniji akter meča sa 9 golova, dok su sa druge strane prednjačili Bosić sa 6 i Pralica sa 5 pogodaka.

Radnički je tek u drugom meču pokazao svoj kvalitet i ostaje žal što Kragujevčani nisu bili skoncentrisaniji u prvom meču, jer bi u tom slučaju sigurno slavili plasman među osam najboljih ekipa.

RADNIČKI – STORD 27:22 (14:10)

Dvorana: Stord.