Piroćanci kaznili omladince Radničkog za propuštene prilike (VIDEO)

Omladinci Radničkog poraženi su u Pirotu od svog imenjaka u 6. kolu Omladinske lige Srbije rezultatom 1:3 (0:1).

Domaći su od starta krenuli sa žestokim atacima ka golu gostujuće ekipe. Već u uvodnim minutima meča Kustimirović i Todorović su pripretili golmanu Kostiću. U 25. minutu stopostotna šansa za Petrova, koji izbija sam pred gol Kragujevčana, ali golman Kostić sjajno reaguje u situaciji „jedan na jedan“. Potom pokušava i Đurić u 33. minutu, ali opet sjajno reaguje Kostić.

Domaći konačno uspevaju da dođu do vođstva su u 35. minutu. Posle jednog kornera najviši u skoku bio je Todorović, koji uspeva da savlada sjajnog Kostića. Tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme.

Početak drugog dela igre pripada Kragujevčanima, koji stižu do izjednačenja u 57. minutu, nakon loše intervencije golmana Piroćanaca Ilića. Strelac je bio Stević.

Ipak radost gostiju je kratko trajala. U 60. minutu srušen je Davidović, a sudija Nešić je pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Kustimirović.

Kragujevčani su nastavili sa atacima ka golu Piroćanaca, ređali prilike, ali nisu uspeli da stignu do izjedančenja. Propuštene prilike gostiju kaznio je Stefan Todorović svojim drugim golom u 74. minutu, kada je pobegao svojim čuvarima i matirao golmana Kostića, čime je stavio tačku na ovu utakmicu.

Ovo je drugi uzastopni poraz omladinaca Radničkog u prvenstvu, čime su pokvarili odličan utisak sa početka sezone. Kragujevčani su sada deveti na tabeli i imaju pet bodova iz šest odigranih kola.

U narednom, 7. kolu Omladinske lige Srbije, omladinci Radničkog dočekuju Slobodu Point.

Radnički Pirot – Radnički Kragujevac 3:1 (1:0)

Sudija: Dalibor Nešić (Zaječar)

RADNIČKI PIROT: Ilić (Pejčić), Davidović (Manić), Boškov, Golubović, Mančić (Pešić), Vlajković, Petrov, Todorović, Selimović (N. Mančić), Đurić (Ilić), Kuštrimović (Apostolović).

RADNIČKI 1923: Kostić, Milivojević, Nikolić, Gavrović, Živanović, Manojlović, Stević, Nedeljković, Simić, Vraštanović, Urošević.