Pioniri Radničkog nezaustavljivi

Pioniri Radničkog 1923 nastavili su sa nizom pobeda, pošto su u meču 28. kola savladali Smederevo sa 4:1.

Dosadašnjim igrama u šampionatu mladi Kragujevčani pokazuju da su možda i najtalentovanija generacija igrača ovog uzrasta do sada.

Puleni trenera Joksimovića i ovoga puta pokazali su se kao pravi profesionalci, jer nisu pružili, čini se, najbolje što mogu, a stigli su do četiri pogotka.

Goste iz Smederve prvo je načeo prvi strelac Veselinović, koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio suprotan golmanov ugao. Tek u nastavku pružena je znatno bolja igra, a u strelce se uspeo da upiše stameni štoper Džamić.

Najlepši trenutak utakmice dogodio se u 43.minutu kada je majstoriski Žerađanin izveo korner sa leve strane a jako felširana lopta završila je iznad golmana Brankovića.

Nakon prodora rezerviste Smedereva Milutinovića, po sredini igrališta, gosti smanjuju na 3:1. Konačan rezultat postavljen je u 79.minutu kada je Veselinović dugom loptom uspeo da pronađe omalenog Maksimovića, koji je uspeo da plasira loptu pored nemoćnog rezervnog golmana Smedereva Markovića.

U samom finišu utakmice rezervista Smedereva, Veljković bez lopte je udario N.Ilića, nakon čega je zaradio isključenje.

Radnički je treći sa 58 bodova, i tu će najverovatnije i ostati do kraja prvenstva. Već u sredu Kragujevčane očekuje gostovanje Napretku u Kruševcu, a sledećeg vikenda završava se prvenstvo kada u Kragujevac dolazi Partizan.

Prvi pomoćni teren Čika Dače
Gledalaca: 100
Sudija: Nikola Strahinjić (Kraljevo)
Crveni karton: Veljković (Smederevo) u 78.minutu.
Strelci: 1:0 Veselinović 10, 2:0 Žerađanin 43, 3:0 Džamić 46, 3:1 Milentijević 73, 4:1 Maksimović 79.minut.

RADNIČKI 1923: Marković (Živak), Todorović, Vasiljević (Miljković), Džamić, Perović, N.Ilić (Nenadović), Milutinović (Cvijović), Žerađanin (O.Ilić), Goljović (Maksimović), Đurović (Milosavljević), Veselinović.

SMEDEREVO: Branković (Marković), Grujić, S.Stanić, Vujaničić, Jovanović, A.Stanić (Veljković), Miladinović (Popović), Ćorluka (Cvejić), Rusimović (Miletijević), M.Bačanin, S.Bačanin.

Igrač utakmice: Marko Žerađanin (Radnički 1923)

Izvor i foto: Željko Marinković