Petrović i Rmuš „kaznili“ Dračane

kolonija rmus darko
Darko Rmuš (7) postigao je efektan pogodak i „overio“ pobedu Kolonije.

U trećem kolu Prve gradske lige Kragujevca, ekipa Kolonije je boljom igrom u drugom poluvremenu danas savladala novajliju u ligi, ekipu Šumadije 1934 iz Drače, sa 2:0 i tako zabeležila svoju drugu pobedu u ovoj sezoni.

Po sparnom vremenu i na tvrdom terenu stadiona u Staroj radničkoj koloniji, gledaoci su videli dva različita poluvremena. U prvom delu susreta gosti iz Drače igrali su agresivnije i propustili par prilika da dođu do rezultatske prednosti. U promašajima se najviše „istakao“ Milan Ristić, koji je čak tri puta pokušavao da savlada golmana domaćeg tima Aleksandra Jovanovića, ali bezuspešno. Isti igrač je u 14. minutu oboren na ivici kaznenog prostora Kolonije, ali je sudija Darko D. Petrović samo pokazao rukom da se igra nastavi, što je izazvalo proteste gostiju iz Drače koji su tražili penal, zbog čega je Ristić dobio žuti karton.

Pauza na poluvremenu izgleda je bolje prijala domaćim igračima, koji su preuzeli inicijativu i brzo došli do vođstva. U 47. minutu, posle akcije kroz sredinu terena, Aleksandar Petrović je precizno šutirao sa 16 metara i pogodio desni gornji ugao golmana Dračana Marka Pejovića.

Tri minuta kasnije uzvratili su igrači Šumadije 1934 kontranapadom, ali je novajlija u redovima tima iz Drače Marko Ćosić, koji je došao iz badnjevačke Lepenice, u želji da lobuje golmana Kolonije loptu poslao preko prečke. U 58. minutu Ristić je sa pet metara loptu glavom poslao preko gola Kolonije.

Ove promašaje domaći tim kaznio je drugim pogotkom u 60. minutu. Bio je to pravi projektil Darka Rmuša sa preko 25 metara, čime je povećao prednost svoje ekipe na 2:0. Desetak minuta kasnije kapiten Kolonije Dušan Ristić je iz prekida dobro šutirao sa desne strane, ali je još bolje intervenisao do tada uspavani golman Dračana Ćosić. U 85. minutu Rmuš je šutirao sa 16 metara, ali je stativa sprečila pogodak. U finišu susreta, u 87. minutu, „mister promašaj“ u taboru gostiju, Milan Ristić, šutirao je iz neposredne blizine pored stative i propustio priliku da ublaži poraz svoje ekipe.

KOLONIJA – ŠUMADIJA 1934 2:0 (0:0)

Stadion: U Staroj radničkoj koloniji.
Gledalaca: 50.
Sudija: Darko D. Petrović.
Pomoćnice: Marija Petrović, Andrea Milošević (svi iz Kragujevca).
Strelci: A. Petrović u 47. i Rmuš u 60. minutu. Žuti kartoni: Maksimović (Kolonija), Alempijević, Ristić (Šumadija 1934).

KOLONIJA: Jovanović, Maksimović, Rmuš, Lazarević, Mišković, Ristić, A. Petrović (Mitić), Stevović, Spasić, N. Petrović, Milić.

ŠUMADIJA 1934: Pejović, Đekić, Ivanović, Alempijević, Aksentijević, Nikolić, Đ. Ćurčić, Stepanović, Ristić, Veljović, Ćosić.

Ovo je bila prva pobeda Kolonije na svom terenu, pošto je na startu pred svojim navijačima izgubila sa 2:3 od Šumadinca KG iz Velikih Krčmara, a u prethodnom kolu u gostima savladala Ćavu sa 5:1.  U ostalim susretima 3. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Srbija – Partizan (C) 2:0, Borac (D) – Kutlovo 2:3, Mladost (P) – Vinogradi DB 1:0, Jadran – Vodojaža 1:3, Jedinstvo – Ćava 1:0, Sloga (D) – Šumadinac KG 4:1, Sloboda (G) – Budućnost 0:1.

U narednom kolu na programu je derbi u Grošnici između Vodojaže i Kolonije, a u ostalim susretima 4. kola sastaju se: Partizan (C) – Budućnost (R), Šumadinac KG – Sloboda (G), Ćava – Sloga (D), Šumadija 1934 – Jedinstvo, Vinogradi DB – Jadran, Kutlovo – Mladost (P), Srbija – Borac (D).

U Drugoj gradskoj ligi Kragujevca nastavljen je „štrajk“ i nije odigrana nijedna utakmica, što je za KG Sport potvrdio komesar za ovo takmičenje Zoran Trajanovski. Ostaje da se vidi kako će organi Fudbalskog saveza grada Kragujevca reagovati prema klubovima koji nisu odigrali prva dva kola, zbog neslaganja sa odlukom Izvršnog odbora FSG da se Korićanima dozvoli da startuju u ovom rangu takmičenja.