Pet lakih komada u prvoj proveri

fk-radnicki-2015

Fudbaleri Radničkog 1923 nisu imali većih problema da savladaju čačanski Parmenac u prvom kontrolnom susretu, u okviru priprema za novu sezonu. Tim Neška Milovanovića slavio je na “Čika Dači“ sa ubedljivih 5:0 (2:0).

Kragujevčani su silom prilika odigrali meč sa Čačanima, koji su im izašli u susret nakon otkazivanja kontrolnog meča sa kraljevačkim Metalcem.

Strateg domaćih Neško Milovanović rešio je da isproba svih 28 fudbalera, pa se odlučio da kombinuje tri postave koje su igrale po 30 minuta.

Mrežu Parmenca načeo je Miloš Ćosić u 10. minutu meča efektnim volej udarcem. Dejan Miljuš je u finišu prvog dela igre, nakon kornera, duplirao prednost Kragujevčana, a u nastavku je raspoloženi, poletni tim Radničkog još tri puta zatresao mrežu svog gosta.

Prvo je Nikolić pogodio u 66. minutu za 3:0, a desetak minuta kasnije u strelce se upisao i Živanović. Konačan rezultat meča postavio je Vasilije Veljko Milovanović u 84. minutu, koji je pre tog gola promašio jedanaesterac.

Interesantan podatak je da je špic Čačana predvodio 44-godišnji Mišel Milovanović, inače nekadašnji član Radničkog, koji je više nego duplo stariji od svih momaka u dresu Radničkog.

Već danas fudbalere Radničkog očekuje nova provera na „Čika Dači“ i to protiv ekipe Donje Rače. Početak susreta zakazan je za 18 časova.

Radnički 1923 – Parmenac 5:0 (2:0)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca:
50.
Sudija:
Nikola Stevanović
Pomoćnici: Danijel Đurić i Janko Mitrović (svi iz Kragujevca)
Žuti kartoni: Vilotijević (Radnički 1923), Perošević (Parmenac)
Strelci: 1:0 Ćosić 8, 2:0 D. Miljuš 42, 3:0 Nikolić 66, 4:0 Živanović 75, 5:0 Milovanović u 85. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Marinković, Samailović, Tatović, Miletić, Gavrilović, Trajković, Nedeljković, Ćosić, Goljović, Andrić. Igrali su još: Kostić, Živanović, Spasojević, Petrović, Stević, B. Miljuš, Aleksić, Urošević, D. Miljuš, Popović, Vilotijević, Nikolić, Srećković, Maksimović, Milovanović, Veselinović.

PARMENAC: Ostojić, Pajović, Kaplarević, Perošević, Majstorović, Popović, Nedović, Jakovljević, Milovanović, Nenadić, Stevanović, Gavrilović, Vujošević, Radonjić, Malenović.