Pešić začarao mrežu

Poslednji susret 9. kola Srpske lige Zapad između Trepče iz Kosovske Mitrovice i kragujevačke Sušice okončan je bez pobednika i bez golova – 0:0. Epitet junaka utakmice poneo je golman kragujevačkog srpskoligaša Aleksa Pešić, koji je bravuroznim intervencijama najzaslužniji za osvojeni bod Sušičana na ovoj utakmici.

Posle brojnih peripetija i nemogućnosti fudbalera Sušice da otputuju za Kosovsku Mitrovicu, ovaj duel ipak je odigran, i to na neutralnom terenu u Raškoj.

Fudbaleri Trepče su vrlo motivisano ušli u ovaj meč, atakujući ka golu Kragujevčana od prvog minuta. Sa druge strane, ni Sušičani nisu ostajali dužni i ozbiljno su pripretili formalnom „domaćinu“ u nekoliko navrata.

Najpovoljnije prilike za „plave“ u prvom delu susreta propustili su Milutinović i Cvijović, dok je na drugoj strani raspoloženi Aleksa Pešić uspešno neutralisao nekoliko vrlo opasnih pokušaja fudbalera Trepče.

Nastavio je golman Sušice da ređa sjajne intervencije i u nastavku susreta, i svakako je najzaslužniji što su Kragujevčani uspeli da se vrate kući sa osvojenim bodom.

Nakon devet odigranih kola, ekipa Sušice zauzima četvrtu poziciju na tabeli Srpske lige Zapad sa 16 osvojenih bodova. Na čelu tabele je i dalje Sloga iz Požege sa 23 boda, drugoplasirani Mladi radnik 1926 ima pet boda manje – 18, dok je treća Sloga 33 iz Petrovca na Mlavi sa 17 bodova.

Ekipu trenera Miroslava Stakića predstojećeg vikenda očekuje još jedno gostovanje, ovoga puta Jedinstvu iz Uba.

TREPČA – SUŠICA 0:0