Pčeličani uzeli bod komšijama

U 20. vanrednom kolu Prve gradske lige Kragujevca fudbaleri iz Malih Pčelica danas su igrali nerešeno u Palilulama i  domaćinu umanjili šanse u trci sa Slavijom za prvo mesto. Ovo je iznenađenje u komšijskom derbiju samo za one koji nisu gledali utakmicu. Fudbaleri iz Malih Pčelica, koje vodi Darko Dimitrijević, raniji igrač Radničkog, Metalca iz Gornjeg Milanovca i još nekih klubova, koji je danas i igrao i bio jedan od najboljih u svom timu, suprostavili su se čvrstom odbranom i u kontranapadima pretili domaćinu. Seljak je imao vođstvo, ali je posle izjednačenja uspeo da uz malo sreće sačuva bod i zadovoljno napusti stadion u Palilulama.

Ekipa Arsenala, koja zauzima drugo mesto na tabeli, posle pobede u derbiju sa vodećom Slavijom u Bresnici, prekinula je uspešnu seriju i nije ponovila dobru igru. Bez četvorice prvotimaca: Petrovića, Filipovića, Tomovića i Kostića zbog kartona i zauzetosti na poslu,  nije mogla više od nerešenog rezultata, iako je  u finišu utakmice opsedal gol protivnika i pogodila prečku.

Darko Dimitrijević (Seljak (MP), Foto: M.Jovičić

Utakmica je počela pritiskom Arsenala na gol golmana Nemanje Raškovića. U prvom minutu Zlatko Stefanović, jedan od boljih u domaćoj ekipi šutirao je sa oko 25 metara, ali je golman Pčeličana uspeo da loptu izbije preko prečke. Desetak minuta kasnije mladi Stefan Dakić nije se snašao u petercu gostiju i loptu je poslao golmanu u ruke.

U 20. miniti  Seljak je pripretio preko Marka Čukanovića, ali je njegov uarac sa svega nekoliko metara završio pored stative. Pet minuta kasnije ponovo je Stefanović dobro šutirao sa oko 16 metara, ali je golman Seljaka bio siguran i loptu poslao u korner.

Gosti iz Malih Pčelica došli su u vođstvo u 30. minutu. Jedan od najboljih u redovima Seljaka Dušan Simić majstorski je izveo slobodni udarac sa oko 20 metara i pored zida loptu poslao u desni ugao golmana Nikole Šarca. Međutim, posle ovog malog šoka igrači Arsenala brzo su se oporavili i u finišu prvog poluvremena izjednačili. Slobodni udarac sa leve strane izveo je kapiten Vojkan Pavlović i nabacio u peterac gostiju, gde su gužvi najbolje snašao najmlađi igrač na terenu sedamnaestogodišnji Goran Savić, koji je došao iz Šumadije 1903, i sa oko dva metra loptu ubacio u mrežu.

U drugom poluvremenu igrači Arsenala pojačali su pritisak na gol Seljaka u želji da postignu i drugi pogodak i obezbede pobedu, koja bi im omogućila da zadrže prednost Slavije od pet bodova, ali nisu uspeli. Pokušavali su Pavlović i Blagojević, a  Stefanović u 72. minutu, umesto mreže, pogodio prečku.

Posle ove nerešene igre Arsenal je zadržao drugo mesto na tabeli, ali je vodeća Slavija pobedom u Lužnicama od 7:0 povećala predmost na 7 bodova. U ostalim susretima 20. kola postignuti su sledećei rezultati: Sušica – Sloga (D) 1:2, Kolonija – Šumadinac 1:1, Jedinstvo – Maršić 1:1Vinogradi DB – Azbest 1:2, Šumadija (Č) – Erdoglija 1931 2:1, Budučnost – Jadran 1:1.

Na tabeli vodi Slavija sa 47, a prati je Arsenal sa 40, a Kolonija i Jedinstvo imaju po 35 bodova.

U 21. kolu sastaju se: Budućnost – Sušica, Jadran – Šumadija, Erdoglija 1931 – Vinogradi DB, Azbest – Jedinstvo, Maršić-Kolonija, Šumadinac – Arsenal, Seljak – Sloga (L), Slavija – Sloga (D).

Arsenal – Seljak (MP) 1:1 (1:1).

Stadion:  FK Arsenala u Palilulama.
Sudija: Stefan Jovanović.
Pomoćnici: Marko Srećković, Mališa Cvetković.
Strelci: Savić u 40. za Arsenal, a Simić u 30. minutu za Seljak.
Žuti kartoni: Stefanović i Srećko Lazović (Arsenal), Vujičić, Nikolić i Petrović (Seljak).

ARSENAL: Šarac, Radojević, Stevanović (Prodanović), Savić, Stefan Lazović (Srećko Lazović), Radenković, Pavlović, Blagojević, Dakić (Veselinović), Stefanović, Janićijević.

SELJAK: Rašković, Vujičić (Radenković), Tubić, Nikolić, Isailović M. Petrović), B. Petrović, Simić, V. Dimitrijević, Vasiljević, D. Dimitrijević,Čukanović.

IGRAČ UTAKMICE:  Darko Dimitrijević (Seljak).