Pazarci siloviti u drugom poluvremenu

Podmlađena ekipa kragujevačkog Ekonomca nije uspela da odoli jednom od glavnih kandidata za titulu ove sezone, ekipi Novog Pazara, koja je večeras, u utakmici 7. kola Prve futsal lige Srbije, slavila u „SBB hali Jezero“ sa ubedljivih 7:1 (1:1).

Popularni „studenti“ ušli su hrabro u ovu utakmicu, sa željom da se nadigravaju sa daleko iskusnijim protivnikom. I zaista, učenici Vidana Bojovića i Ivana Marinkovića odlično su odigrali prvih dvadeset minuta, ali su u drugom poluvremenu doživeli strahovit pad, što je ekipa Novog Pazara znala da kazni.

Sve je krenulo kao „po loju“ za domaći sastav. Igrao se 3. minut kada se Marinković brzim okretom, u stilu najboljih evropskih pivota, oslobodio svog čuvara i snažnim, preciznim udarcem poslao loptu u sam ugao – 1:0 za Ekonomac.

Vodeći gol dodatno je razgalio igrače aktuelnog šampiona i njihove pristalice sa tribina „Jezera“, koji su se ponadali da je na pomolu još jedno prijatno iznenađenje u režiji njihovih ljubimaca.

Igrači Ekonomca nisu uspeli da skinu još jedan vredan skalp u „Jezeru“

I zaista, jurnuli su mladići iz redova Ekonomca još žešće ka gostujućem taboru. Ređale su se šanse Gavrilovića, Marinkovića, Stojčevskog, a možda i najbolju priliku da duplira vođstvo domaći tim imao je u 11. minutu, kada je prvo Digić pogodio stativu, a potom Marinković promašio zicer sa pet metara udaljenosti.

Nedugo zatim, Andreja Stojčevski još jednom je pokazao da izrasta u vrsnog majstora futsala, pošto je kao kroz puter prošao nekolicinu igrača Novog Pazara, ali se na kraju opet isprečio okvir gola.

I onda, maltene ni iz čega, Pazarci u 14. minutu dolaze do izjednačenja. Mutavdžić je iskoristio konfuziju u odbrani Ekonomca i prevario Milanovića.

Umesto lepih poteza majstora na petoparcu, sam finiš prvog dela susreta obeležile su tenzije, koje su eskalirale u 18. minutu, i to nakon što su arbitri iz Beograda dosudili šesti prekršaj ekipi Novog Pazara. Trener gostujućeg tima Marko Gavrilović, inače rodom Kragujevčanin, izgubio je živce, što je rezultovalo njegovim udaljavanjem sa klupe.

Kragujevčani ovu šansu da dođu do novog vođstva nisu iskoristili, pošto je udarac Lazara Milosavljevića sa deset metara zaustavio Mirza Hot, pa se na odmor otišlo sa nerešnim rezultatom – 1:1.

Podmlađena ekipa šampiona Srbije dobro se držala u prvom poluvremenu, ali je u drugom usledio strmoglav pad

Domaćin je nastavio sa hrabrom igrom i u drugom poluvremenu, izalazeći prilično visoko i vršći konstantan pritsak na protivničkoj polovini terena. Sa druge strane, Pazarci su već u prvom minutu nastavka propustili priliku da dođu do preokreta, nakon što je Predrag Jovanović direktnim udarcem iz prekida uzdrmao stativu.

Beležimo potom pokušaje Aleksića na jednoj i Milosavljevića na drugoj strani, koji nisu doneli promenu rezultata.

A onda, u 28. minutu Fortuna je namignula gostima iz Novog Pazara. Dejan Jovanović je uputio udarac ka golu Ekonomca sa distance, a lopta se nekako izmigoljila Nemanji Milanoviću, prošla mu kroz noge i završila u mreži.

Dejan Jovanović (31) inicirao je preokret svog tima

Nakon tog pogotka, stvari su počele da idu „na vodenicu“ Pazaraca. Saša Digić je u 30. minutu propustio veliku šansu da svom timu donese izjednačenje, da bi samo minut kasnije stigla kazne od strane Jakupa Ramadana, koji je iskoristio još jednu nesmotrenost igrača Ekonomca.

U 32. minutu strasti na terenu, a i na tribinama, ponovo su buknule. Predrag Jovanović je laktom udario Kristijana Vasića u predelu grla, za šta je dobio direktan crveni karton.

Predrag Jovanović (23) zaradio je direktan crveni karton u 32. minutu

Prednost igrača više u naredna dva minuta „studenti“ nisu uspeli da iskoriste. Kružili su poput kiše oko Kragujevca, ali bez željenog efekta.

Pazarci su uspeli da se odbrane, da bi u 34. minutu preko Eldina Redžovića povećali vođstvo na 4:1. Igra Ekonomca se u tim trenucima potpuno raspala, što su su gosti iskoristili i golovima Ninoslava Aleksića, Dejana Jovanovića i Ensara Redžovića došli su do prilično ubedljivog trijumfa od 7:1.

Bivši igrač Ekonomca Ninoslav Aleksić (2) zatresao je mrežu bivšeg kluba

Dugogodišnji igrač, a sada trener Ekonomca Vidan Bojović izneo je svoje viđenje večerašnje utakmice, u kojoj je njegova ekipa doživela, čini se, previsok poraz u odnosu na ono što je prikazala na terenu, naročito u prvih dvadeset minuta igre.

– Nekih 25-26 minuta igrali smo dobro, u skladu sa našim željama, ali smo onda doživeli neshvatljiv pad. Da smo pri rezultatu 1:2 uspeli da iskoristimo par izglednih šansi i izjednačimo, bila bi to potpuno drugačija utakmica. Mislim da je igra iz prvog poluvremena neki recept za buduće utakmice. Čestitao bih ekipi Novog Pazara na zasluženoj pobedi, koja je, čini mi se, ipak malo previsoka kada se sve uzme u obzir – smatra Bojović.

Ova mlada ekipa Ekonomca od starta sezone pokazuje oscilacije u igri, kao direktnu posledicu manjka iskustva. Potrebno je još puno rada i utakmica kako bi ovi talentovani momci došli do konstantnosti u igri i rezultatima.

– U većini prethodnih utakmica imali smo identičan scenario poput večerašnjeg. Dakle, igramo dobro nekih 25-30 minuta i onda padnemo. To je očekivano za jednu ovako mladu ekipu, pred kojom je još puno rada. Ne treba zaboraviti da su ovi momci prošle sezone bili četvrti u Drugoj ligi i da im nedostaje iskustva za jedan ovakav rang takmičenja. Sve su to „dečije bolesti“ koje mi shvatamo i razumemo, ali sigurno da nam teško padaju situacije kada odigramo na jednom visokom nivou, a na kraju izgubimo ubedljivo, kao što je to večeras bio slučaj. Nažalost, trenutno sa ekipom koju imamo nismo u mogućnosti da to radikalno promenimo, ali idemo dalje, sa verom u ove momke i njihov talenat – dodao je Bojović.

EKONOMAC – NOVI PAZAR 1:7 (1:1)

„SBB hala Jezero“
Gledalaca: 200
Sudije: Nikola Aleksić, Nikola Rabrenović (Beograd).
Treći sudija: Strahinja Radović (Kragujevac).
Strelci: 1:0 Marinković u 3, 1:1 Mutavdžić u 14, 1:2 D. Jovanović u 28, 1:3 Ramadan u 31, 1:4 El. Redžović u 34, 1:5 Aleksić u 36, 1:6 D. Jovanović u 39, 1:7 En. Redžović u 40.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 9 (5-4), Novi Pazar 7 (6-1).
Žuti kartoni: Vasić, Milosavljević (Ekonomac), Aleksić, Sadović (Novi Pazar).
Crveni karton: Predrag Jovanović u 32. minutu (Novi Pazar).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, STOJČEVSKI, VASIĆ, MARINKOVIĆ, Milenković, Radenković, Milivojević, Gavrilović, Tadić, Milosavljević, Dugalić. Trener: Vidan Bojović.

NOVI PAZAR: HOT, ALEKSIĆ, EL. REDŽOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, P. JOVANOVIĆ, Ramadan, Kostić, Radetinac, Sadović, Miraljemović, Mujović, En. Redžović, D. Jovanović. Trener: Marko Gavrilović.

Bio je ovo peti poraz „studenata“ u tekućoj sezoni, koji se sa četiti osvojena boda nalaze na sedmoj poziciji tabele Prve futsal lige Srbije.

Za sedam dana Kragujevčane očekuje gostovanje beogradskom FON-u.