Pazarci produbili rezultatsku krizu „crvenih“

Nastavlja se crna rezultatska serija kragujevačkog superligaša. „Crveni“ su na gostovanju ekipi Novog Pazara pretrpeli svoj drugi uzastopni, a ukupno četvrti poraz od početka prolećnog dela sezone u Mocart Bet Superligi Srbije – 0:1 (0:1).

Kragujevčani su na megdan šestoplasiranom timu Mozzart Bet Superlige izašli u desetkovanom sastavu. Osim suspendovanih Filipa Ivanovića, Nikole Vlajkovića i Milutina Vidosavljevića, gostovanje u Novom Pazaru su zbog povreda propustili i Dragoljub Srnić i Nigerijac Žofri Činedu, dok se nedovoljno oporavljeni Brazilac Evandro da Silva našao na klupi, ali bez mogućnosti da pomogne svojim saigračima na terenu.

Uprkos svim nabrojanim kadrovskim problemima izabranici trenera Dejana Joksimovića pružili su sasvim pristojan otpor Pazarcima, posebno u prvom poluvremenu, ali ih je jedan trenutak nepažnje iz 19. minuta odveo u još jedan poraz.

Nošeni frenetičnom podrškom svojih pristalica, koje su i ovoga puta u velikom broju ispunile zapadnu tribinu „Džazkoin arene“, pazarski „plavi“ su od samog starta silovito jurnuli ka golu kragujevačkog superligaša, ali su prvu ozbiljniju priliku na utakmici stvorili Šumadinci. Đurić je lepo prošao po levoj strani, zatim pokušao da doturi loptu Milunoviću, ispred koga je uspešno intervenisao oprezni Kljajić.

Nedugo zatim usledio je odlučujući momenat utakmice. Mitar Ergelaš je dugom loptom pronašao hitronogog Andriju Majdevca, koji je majstorski prevario oba štopera kragujevačkog tima, pre nego što je rutinskim udarcem sa nekih desetih metara matirao Miloša Mladenovića, koji je na ovoj utakmici dobio prednost među stativama u odnosu na Lazara Raičevića.

Nakon vodećeg pogotka Pazarci su se malo povukli i prepustili terensku inicijativu Kragujevčanima, koji su do kraja prvog poluvremena stvorili nekoliko izglednih situacija pred golom domaćina. Luka Milunović se u 25. minutu ponovo našao u prilici da savlada Filipa Kljajića, ali je čuvar mreže Novog Pazara i ovoga puta uspeo da pokupi loptu ispred najisturenijeg igrača kragujevačkog tima na ovoj utakmici.

Još povoljniju šansu da dođu do izjednačujućeg pogotka izabranici trenera Dejana Joksimovića imali su u 30. minutu. Krajišnik je posle kombinacije „crvenih“ po levoj strani uputio oštar centaršut na drugu stativu, ali ni Čolović, ni Zorić nisu uspeli da skrenu loptu u mrežu. Veoma zapaženi Vasilije Đurić je u 32. minutu povukao kontru kragujevačkog tima, koju je potom pokušao sam i da završi, ali je na kraju izborio samo korner.

U samom finišu prvog poluvremena viđena je i lepa solo akcija Luke Zorića, koji se najpre veštim driblinzima oslobodio dvojice protivničkih igrača, da bi potom uputio oštar prizeman udarac sa ivice šesnaesterca, ali je lopta završila tik pored stative.

Za razliku od prilično sadržajnog prvog poluvremena, nastavak utakmice nije doneo previše uzbuđenja pred oba gola, iako je tempo igre ostao maltene nepromenjen u odnosu na prvih 45 minuta.

Domaćin je posle dužeg vremena uspeo da zapreti u 56. minutu preko Majdevca, ispred koga je uspešno mladi Tomović, koji je u startnoj postavi zamenio suspendovanog Ivanovića.

Uspeli su Kragujevčani da zatresu mrežu domaćina u 60. minutu, ali je majstorski pogodak Vasilija Đurića poništen zbog ofsajda. Na drugoj strani, rezervista Nikola Bogdanovski je solidnim udarcem sa desetak metara u 65. minutu dobro zagrejao dlanove mladog Mladenovića.

Pokušao je strateg Radničkog 1923 Dejan Joksimović uvođenjem nekolicine svežih igrača sa klupe da podigne ritam igre svoje ekipe u samom finišu utakmice, ali osim prilike za brzonogog Jovanovića u 76. minutu nije bilo previše izglednih situacija pred golom Pazaraca, koji su na kraju minimalno vođstvo iz 19. minuta pretvorili u svoj trinaesti trijumf u sezoni za skok na peto mesto prvenstvene tabele i korak bliže ka dobijanju evropske vize.

Kragujevčani su uprkos porazu uspeli da sačuvaju deveto mesto na tabeli sa 27 osvojenih bodova, ali je jasno da će se „crveni“ ukoliko nastave da prosipaju bodove umesto za plej-of do kraja sezone boriti za opstanak u ligi.

Novu priliku da pronađu izlaz iz ove rezultatske krize i obraduju svoje navijače prvim prolećnim trijumfom fudbaleri Radničkog 1923 imaće u subotu, kada će na svom “Čika Dači” ugostiti ekipu Napretka iz Kruševca.

NOVI PAZAR – RADNIČKI 1923 1:0 (1:0)