Partizan savladao rukometaše Radničkog

Rukometaši Radničkog ubedljivo su poraženi od aktuelnog prvaka Srbije, Partizana sa 37:24, u poslednjem meču 16. kola Superlige. Bio je ovo šesti poraz u nizu kragujevačkog superligaša u domaćem šampionatu.

Vidno umorni od napornog puta iz Litvanije, gde su za vikend izborili plasman u četvrtfinale Čelendž kupa, rukometaši Radničkog mogli su da pariraju crno-belima samo u prvom delu prvog poluvremena kada su imali i četiri gola prednosti.

Partizan je relativno brzo uspeo da preokrene na 8:7, i sigurnom igrom uveća prednost koja se na kraju prvog dela igre zaustavila na 6 golova prednosti (17:11).

U nastavku je na terenu postojao samo jedan tim. Domaći su koristili svaku grešku Kragujevčana i vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost, a nedugo zatim i maksimlanih 14 golova viška, 29:15, koliko je bilo u jednom trenutku.

Najefikasniji na meču bio je Radivojević iz Partizana sa sedam pogodaka. Pored njega istakao se i golman crno-belih, iskusni, Dejan Vasić, sa 10 odbrana. U ekipi Radničkog Milošević je bio najbolji strelac sa pet golova.

U sledećem kolu Radnički gostuje “fenjerašu“, Železničaru 1949, u Nišu.

Partizan – Radnički 37:24 (17:11)

Dvorana: SC Voždovac na Banjici.
Gledalaca: 200.
Sudije: Ostojić i Rajković (Novi Sad).
Sedmerci: Partizan 2(2), Radnički 1(1).
Isključenja: Partizan 4, Radnički 6 minuta.

PARTIZAN: Vasić (10 odbrana), Milošević 2, V. Ilić 4, Mešter 2, Radanović, Pavlović 3, Mihailović 3 (1), Radović (1 odbrana), Radivojević 7 (1), Mršulja, M. Radovanović (2 odbrane), N. Ilić 3, A. Radovanović 4, Ivošević 1, Mitrović 5, Sretenović 3.

RADNIČKI: Đukić 2, Pralica 1, Janićijević, Ilić 3, Lekić (2 odbrane), Stevanović, Mošić 4 (1), Petrović (4 odbrane), Ramović 1, Simić, Milošević 5, Nikolić 2, Tomić 4, Gemaljević (2 odbrane), Bosić, Rajičević 2.