Partizan odneo bodove iz „SBB Jezera“

Rukometaši Radničkog doživeli su svoj četvrti poraz u plej-of fazi ARKUS lige, i to na domaćem parketu od ekipe beogradskog Partizana – 30:35 (14:17). Kragujevčani su ovim porazom praktično sami sebe izbacili iz borbe za zvanje vicešampiona države.

Za razliku od prethodna tri međusobna odmeravanja snaga u kojima je slavio kragujevački tim, četvrti ovosezonski duel rukometaša Radnički i Partizana pripao je beogradskim „crno-belima“, koji su ovim trijumfom ponovo preuzeli drugu poziciju na prvesntvenoj tabeli.

Na početno vođstvo Kragujevčana od 2:0, Beograđani su odgovorili furioznom serijom od četiri uzastopna pogotka (4:2). Rezultatsko preimućstvo „crno-beli“ nisu ispuštali do kraja prvog poluvremena, pa iako su u jednom trenutku poveli sa velikih pet golova razlike (19:12), Radnički je na odmor ipak uspeo da ode sa koliko-toliko podnošljivim zaostatkom od tri gola (17:14).

Početkom drugog poluvremena vođstvo gostiju iz Beograda dostiže novi maksimum (22:16), što je trenera Radničkog Teodorovića nateralo na promenu odbrambene formacije, ali uzalud. „Crno-beli“ su sigurnom igrom održavali rezultatsku distancu i nezadrživo hitali ka novom trijumfu.

Poslednju priliku da uhvate rezultatski priključak Kragujevčani su imali četiri minuta pre kraja utakmice, kada su nakon pogotka golmana Zlatanovića prišli na „minus tri“ (31:28), ali su Beograđani golovima Praštala i Zečevića sasekli ovaj nalet Šumadinaca i potvrdili trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Živković sa 8 postignutih golova, dok su se na drugoj strani istakli Veljko Davidović sa 7 i Stefan Stanojev sa 6 pogodaka.

Kragujevčani su ovim porazom „skliznuli“ na peto mesto prvenstvene tabele sa 13 osvojenih bodova, dok je Partizan trenutno drugi sa 16.

Do kraja prvenstva ostalo je da se odigra još dva kola. Rukometaše Radničkog narednog vikenda očekuje gostovanje ekipi Rudara u Kostolcu, dok će takmičarsku sezonu zatvroriti duelom sa šabačkom Metaloplastikom kod kuće.

RADNIČKI – PARTIZAN 30:35 (14:17)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Radnički 5 (4), Partizan 5 (5).
Isključenja: Radnički 4 min, Partizan 16 min.

RADNIČKI: Prodanović 2, Davidović 7, Mutavdžić 1, Dobrosavljević, Kasalović , D. Petrović (4 odbrane), Barudžić 5, Knežević 2, Utvić 4, L. Đerić 2, Stanojev 6, Maljević , Vasiljević, P. Petrović , Ivanović, Zlatanović 1 (3 odbrane).

PARTIZAN: Radovanović 3, Živković 8, Pisarić, Dragović, Beloševac (5 odbrana), Varga, Trnavac (4 odbrane), Kojadinović 6, Zečević 2, Čolović, Mićić 4, Praštalo 6, Popović, Petrić 6.

Igrač utakmice: Aleksandar Praštalo (Partizan).