Pančevci odneli dva boda iz „SBB Jezera“

U poslednjoj utakmici na svom parketu u ovoj kalendartskoj godini, rukometaši Radničkog poraženi su od pančevačkog Dinama sa 27:32 (13:17). Kragujevčani su ovim porazom ispali iz trke za treće mesto na tabeli, pa će u plej-of ući sa pozicije četiri.

Radnički je u ovaj meč ušao bez oba desna beka, Dragana Tubića i Luke Đerića, što je u samom startu predstavljalo veliki hendikep za tim iz srca Šumadije. Da nevolja bude veća, sredinom prvog poluvremena povredio se i sjajni srednji bek Stefan Stanojev, što je sve uticalo na dalji tok meča.

Do povrede Stanojeva Radnički je održavao egal, a onda je polako počeo da pada, da bi završetak prvog dela igre dočekao sa minusom od četiri gola – 17:13.

Vođstvo gostiju je svoj maksimum doseglo u 42. minutu (23:17), međutim, Kragujevčani se nisu predavali, uspeli su da prepolove zaostatak (23:20), ali su onda sa par promašenih „zicera“ zapečatili sopstvenu sudbinu.

Kragujevačka publika, kao i ona kraj malih ekrana koja je pratila ovaj meč u direktnom prenosu na RTS 2, imala je priliku da vidi pregršt lepih poteza, ali i neke buduće zvezde u rukometnom sazvežđu Srbije, poput mladog čuvara mreže Radničkog Strahinje Đerića, koji je poneo epitet igrača utakmice.

Kapiten kragujevačkog tima Miloš Prodanović bio je najefikasniji akter utakmice sa 9 postignutih golova, dok se kod gostiju iz Pančeva istakao Marko Perović sa 6 pogodaka.

Regularni deo sezone u ARKUS ligi Kragujevčani završavaju gostovanjem ekipi Jugovića u Kaću.

RADNIČKI – DINAMO 27:32 (13:17)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 200.
Sudije: Dušan Stojković, Nenad Nikolić.
Sedmerci: Radnički 2 (2), Dinamo 3 (3).
Isključenja: Radnički 4 min, Dinamo 6 min.

RADNIČKI: Prodanović 9, Davidović 2, Mutavdžić 1, S. Đerić (3 odbrane), Dobrosavljević, Kasalović 5, D. Petrović 1 (1 odbrana), Barudžić 2, Knežević 5, Utvić, Stevanović 2, Stanojev, Maljević, P. Petrović, Ivanović, Zlatanović (2 odbrane).

DINAMO: Stamenković 1, Čabrilo 2, Stanić 1, Novaković, Ostojić 3, Perić (5 odbrana), Perović 6, Distol, Pavlović 5, Urta, Golubović 5, Kostadinović 3, Radović 5, Bekić 1, Birkenhauer (5 odbrana), Čolović.

Igrač utakmice: Strahinja Đerić (Radnički).