Pančevci odneli ceo plen iz „Jezera“

Rukometaši Radničkog pretrpeli su minimalan poraz u susretu 9. kola plej-of faze ARKUS lige protiv pančevačkog Dinama u „SBB Jezeru“ – 27:28 (15:12).

Priželjkivali su kragujevački rukometaši reprizu duela sa Pančevcima u Kupu Srbije, ali su umesto toga bili primorani da polože oružje posle vrlo zanimljivih i turbulentnih 60 minuta igre.

Nakon početnog rezultatskog egala, domaći su preuzeli konce igre u svoje ruke i u 23. minutu došli do maksimalne prednosti od četiri gola (23:19), koju su, uz povremene oscilacije, uspešno čuvali sve do sredine drugog dela igre, kada su gosti krenuli polako da tope zaostatak, sve dok u 54. minutu nisu doveli rezultat u ravnotežu (25:25).

Usledila je dramatična završnica, u kojoj je odlučio pogodak kapitena Kostadinovića iz sedmerca za konačnih 28:27.

Danilo Radević je sa 10 pogodaka bio najistaknutiji pojedinac susreta, dok je u ekipi Radničkog prednjačio Stefan Stanojev sa 6.

Kragujevčani su tako ostali na „koti osam“ sa tri osvojena boda, a u narednom kolu ih očekuje teško gostovanje ekipi niškog Železničara.

RADNIČKI – DINAMO 27:28 (15:12)

Dvorana: SBB hala Jezero.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Radnički 3 (3), Dinamo 7 (5).
Isključenja: Radnički 12 min, Dinamo 12 min.

RADNIČKI: Gemaljević (11 odbrana, sedmerac), Vuković 5, Stošić, Mutavdžić 1, Petrović (sedmerac), Dobrosavljević 1, Knežević, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić 3, Stanojev 6, Bogdanović 4, S. Đerić.

DINAMO: Ivančević 4, Pavlović 2, Bunjevčević 3, Stanić, Ostojić 2, Perić (4 odbrane), Pavlović, Tonić (2 odbrane), Distol 1, Urta, Kostadinović 6, Radović 10, Vučković, Radovanović, Mitrović.

Igrač utakmice: Miloš Kostadinović (Dinamo)