Palilulci se „probudili“ i osvojili važne bodove

Igrači Arsenala (crni dresovi) danas su pružili najbolju igru u ovoj sezoni i zasluženo osvojili bodove

Fudbaleri Arsenala danas su ofanzivnom igrom u toku cele utakmice uspeli da savladaju bivšeg prvoligaša Slogu iz Kraljeva sa 3:0 i zabeleže drugu, veoma važnu pobedu u borbi za priključak ekipama koje se bore za opstanak u Zoni „Morava“.

Da je palilulski zonaš odigrao prethodne utakmice samo na svom terenu u istom ritmu i efikasno kao danas protiv Kraljevčana, sigurno je da bi sada bio u gornjem delu tabele, jer je pre ovog susreta, sa dva poraza i dva remija, neplanirano kod kuće izgubio deset bodova. Međutim, kada je „dogorelo do nokata“, izabranici trenera Željka Buzića su shvatili ozbiljnost situacije u kojoj se nalaze i odigrali najefikasniju utakmicu u ovoj sezoni, i to protiv ekipe koja gaji ozbiljne ambicije za povratak u srpskoligaški rang.

Podmlađena ekpa Sloge nije uspela da izdrži tempo koji je nametnuo Arsenal. Prvi put od početka sezone Palilulci su odigrali napadački svih devedeset minuta, što im se vratilo na najbolji mogući način. Osvojena su tri važna boda, što može da bude podstrek u nastavku prvenstva da se palilulski zonaš izvuče iz opasne zone.

U 18. minutu domaći tim je došao u vođstvo posle lepe akcije preko desne strane i nesebične asistencije Nikolića, koji je omogućio kapitenu Stefanoviću da lako ubaci loptu u mrežu golmana Sloge Pantovića. Ovaj pogodak kao da je dao krila igračima Arsenala, koji su nastavili još ofanzivnije, naročito preko krilnih pozicija, i malo je nedostajalo da pokretljivi Obradović i iskusni Otović udvostruče prednost.

Prvi ozbiljniji udarac prema golu Rafalovića Sloga je uputila u 36. minutu, ali je Filipović glavom loptu sa ivice peterca poslao pored stative. Ipak, šest minuta kasnije Arsenal je povećao prednost na 2:0. Sa leve strane je po zemlji šutirao uporni Nikolić, a lopta je pogodila stativu i od golmana se odbila u mrežu.

U drugom poluvremenu Palilulcima je olakšan posao, jer je u 60. minutu zbog drugog kartona Pavlovića Sloga ostala sa igračem manje. U 72. minutu Stević je oklevao u protivničkom petercu i propustio šansu da postigne i treći pogodak za domaći tim. Dva minuta kasnije sudija Filip Mirković iz Gornjeg Milanovca mogao je da dosudi i penal za Arsenal, kada je golman gostiju rukama oborio Obradovića, ali je dosuđen kontra prekršaj, što je propraćeno zvižducima sa tribina.

U poslednjem minutu utakmice i Otović se upisao u listu strelaca, čime je „overio“ zasluženu pobedu Arsenala, koji je pokazao da ima tim za mnogo bolji plasman.

ARSENAL – SLOGA (K) 3:0 (2:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Filip Mirković (Gornji Milanovac).
Pomoćnici: Miroslav Miletić (Gornji Milanovac) i Dragan Jelušić (Čačak).
Strelci: Stefanović u 18, Nikolić u 42. i Otović u 90. minutu.
Žuti kartoni: Ivković, Todorov, Stević, Stefanović (Arsenal), Obradović, Krstić (Sloga).
Crveni karton: Pavlović u 60. minutu (Sloga).

ARSENAL: Rafailović, Jovanović, Baroš, Lazović, Ivković (Terzić), Todorov, Stević, Nikolić, Stefanović (Lazarević), Obradović, Otović (Đurić).

SLOGA: Pantović, Z. Pavlović, Čolić, Dević (Milošević), Obradović, Drmanac, Filipović, Ignjatović (M. Pavlović), Jablanović, Krstić, Nikolić (Dunjić).

Danas su odigrane i tri preostale utakmice 9. kola Zone „Morava“. Postignuti su sledeći rezultati: Karađorđe – Sušica 3:2, Braća Vuković – Orlovac 0:0 i Miokovci – Tutin 1:0. Juče je Slavija odigrala nerešeno sa Dragačevom 0:0, Ovčar je poražen od Slobode sa 0:2, Radnički (K) je savladao Bane sa 2:1, a Trepča Takovo sa 3:1.

Posle ovog kola Arsenal je sa sedam bodova samo poboljšao bodovni saldo, ali je zadržao pretposlednje mesto na tabeli i smanjio zaostatak na jedan bod od Dragačeva, dva od Orlovca i tri od Slavije, a Sušica je oostala na začelju sa samo tri boda.

U narednom kolu Arsenal je gost Karađorđa u Ribnici, a Sušica dočekuje ekipu Tutina.