Omladinci Radničkog ubedljivi protiv Napretka za prvu pobedu

Prvu pobedu u novoj sezoni ostvarili su omladinci FK Radnički 1923, pošto su na Čika Dači ubedljivo savladali kruševački Napredak sa 4:1 (3:0).

Ključan je bio period od 24. do 37. minuta kada je domaćin upseo da postigne čak tri gola, iskoristivši nepažnju u odbrani Kruševljana. Prvo je u 24. minutu vešti Vraštanović uspeo da skine sa noge loptu Radenoviću, a zatim da rutinski postigne pogodak.

U 36. minutu napravljen je prekršaj nad Simićem u kaznenom prostoru gostiju. Vraštanović je bio siguran egzekutor, pa je prednost domaćih udvostručena.

Urošević je u 37. minutu dubinskom loptom pronašao Simića koji je prevario golmana Radojkovića i povećao prednost na 3:0.

Dva najlepša gola na utakmici postignuta su u drugom delu. Prvo je Vulić napravio prodor po sredini terena i sa oko 25 metara postigao pogodak, da bi već u sledećem minutu nešto slično uradio Stević udarcem pod prečku sa ivice kaznenog prostora Napretka.

Posle tri odigrana kola, Kragujevčani imaju 4 boda, a u narednom kolu gostuju u Beogradu, ekipi Crvene zvezde.

Stadion: Čika Dača
Gledalaca: 200.
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo).
Žuti kartoni: Danić, Vulić, Mijajlović (Napredak).
Igrač utakmice: Boško Vraštanović (Radnički 1923).
Strelci: 1:0 Vraštanović 24, 2:0 Vraštanović 36. (iz jedanesterca), 3:0 Simić 37, 3: 1 Vulić 80, 4:1 Stević u 81. minutu.

RADNIČKI 1923: Kostić (Minić), Miletić, Nikolić, Gavrović (Popović), Živanović, Manojlović (Spasojević), Stević, Aleksić (N. Nedeljković), Simić (Ćosić), Vraštanović (Andrić), Urošević (D. Nedeljković).

NAPREDAK: Radojković, Radovanović (Živković), Radosavlejvić (Blagojević), Danić, Radenović, Marinković (Ivković), Andrić, Mijajilović (Krstojević), Majdavec (Radović), Vulić, Ristić (Stanojević).

Izvor: Željko Marinković